zdroj : facebook Ľubomír Galko / na fotke vpravo Ľubomír Galko a odídenci zo strany SaS
zdroj : facebook Ľubomír Galko / na fotke vpravo Ľubomír Galko a odídenci zo strany SaS

To o čom sa špekulovalo je realitou, riaditeľom Leteckej opravovne Trenčín bude Ľ. Galko.

 Bratislava 31.08.2020 – Podľa Richarda Sulíka mal údajne stáť za rozvratom v SAS. Dnes ,,nafasoval“ lukratívny flek od jeho koaličného partnera. Hovoríme o ex-ministrovi obrany z Radičovej vlády, Ľubomírovi Galkovi.

Riaditeľom štátnej akciovej spoločnosti Letecké opravovne Trenčín bude totižto od 1. septembra Ľubomír Galko. Riadením ho poveril minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) až do riadneho výberového konania. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Galko podľa ministra získal na pozíciu aj bezpečnostné poverenie.

„Ľubomír Galko má nepopierateľný kredit v boji proti korupcii a tiež bohaté manažérske skúsenosti z rôznych oblastí – okrem toho, že dôkladne pozná prostredie rezortu obrany z čias pôsobenia na poste ministra, bol tiež poslancom Národnej rady SR a manažérom v súkromných spoločnostiach,“ uviedol Naď.

Ako uvádza minister Naď, Galka chce použiť hlavne v boji proti korupcii a stransparentnenie procesov v rámci štátneho podniku.

Naď uviedol, že podnik je : „vo veľmi zlých číslach a v stave, ktorý nemá s transparentnosťou veľa spoločné“.

Je minimálne diskutabilné či na podobný post nemáme na Slovensku vhodnejšieho odborníka a či nevieme takýto post obsadiť aj iným človekom ako len z vrcholovej politiky! Minister Naď zjavne vo svojom stanovisku pozabudol poukázať aj na dôvod odchodu pána Galka z postu  ministra obrany, kde z postu bol odvolaný pre kauzu odpočúvania novinárov spojenú s vtedajším Vojenským obranným spravodajstvom. Či toto považuje Naď za dostatočný kredit na obsadenie podobnej funkcie a vhodný príklad ako transparentne a čestne vyberať zamestnancov štátu, nevieme.