ilustračná fotka
ilustračná fotka

Tento prívlastok zverejnil nemecký Die Welt po rozhodnutí senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) kde 3.9. oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej obžalovaných Mariana K. a Alenu Zs.

Bratislava 4.9.2020 – Nemecký Die Welt sa zrejme rovnako pasuje do polohy sudcov a odborníkov, nakoľko spochybnili svojim článkom opodstatnenosť rozhodnutia senátu Špecializovaného trestného súdu.

Nemecký denník Die Welt označil Slovensko za mafiánsky štát. „Mohlo prísť k zmene, no nestalo sa tak“ uvádza novinár denníku Die Welt po tom ako Špecializovaný trestný súd oslobodil Mariána K a Alenu Zs.

Doplnil rovnako, že ,,Slovensko sa radí do klubu mafiánskych štátov spolu s Maltou…“ Daný redaktor možno v jeho výhradách zabudol poznamenať ako by sa mohol nazvať ten štát, ktorý na svojich demonštrantov v Berlíne nasadil konvoje policajných zložiek??? Na pán redaktora zrejme platí: ,,V cudzom oku vidí smietku, a vo svojom brvno nevidí!“

Vytváranie dojmu, že Slovensko je mafiánsky štát sa plnohodnotne roky darilo terajšiemu premiérovi Matovičovi a vtedajšiemu Andrejovi Kiskovi. Kiska ešte ako prezident v roku 2019 ,, úspešne reprezentoval Slovensko“ a povedal v rozhovore práve pre nemecký denník Die Welt: „Hoci sme riadnym členským štátom EÚ, ak sa pozrieme na špinavé prepojenia medzi organizovaným zločinom a politikmi na Slovensku, môže to skutočne vyzerať tak, že naša krajina je mafiánsky štát,“.

Nedivme sa potom, že Slovensko je vnímané vo svete tak , ako nám ho prezentujú naši ,,vlastenci“, teda predstavitelia štátu. Málo kto si však uvedomuje, že súčasný stav už ukazuje prstom na vládu Igora Matoviča. Štát riadi nová vláda a preto aj reakcia redaktora Die Welt sa dá vyhodnotiť ako vztýčený prst na riadiaci aparát na Slovensku!

reakcia Die Welt: