ilustračná fotka/ zdroj facebook: Polícia SR
ilustračná fotka/ zdroj facebook: Polícia SR

NAKA znova zasahuje a nejde o žiadne malé ,,ryby.“

Bratislava 5.11.2020 – V dome bývalého policajného riaditeľa Gašpara zasahuje NAKA, štvrtková akcia prebieha údajne aj u ďalších bývalých policajných funkcionárov. Domovú prehliadku pre TASR potvrdil jeho obhajca Marek Para.

Štvrtková akcia NAKA prebieha podľa zdrojov TASR aj u ďalších bývalých policajných funkcionárov. Podľa televízie Markíza NAKA zasahuje aj v Ivanke pri Dunaji u bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška a v Leviciach u bývalého vysokopostaveného policajného funkcionára Bernarda Slobodníka.

Gašpar v stredu (4. 10.) podal trestné oznámenie na Úrade špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), práve na Slobodníka. Či to má priamo súvis? Nevieme momentálne potvrdiť.

Podával som trestné oznámenie na Bernarda Slobodníka a ďalšie osoby v súvislosti s pripravovanou kriminalizáciou mojej osoby. To je všetko, čo môžem povedať. Nezverejňujem bližšie informácie najmä z dôvodu, že nie som zástancom verejného vyšetrovania, uviedol v stredu pre TASR Gašpar.

K otázkam k vykonávaným úkonom v neverejnom prípravnom konaní sa nebudeme vyjadrovať ani ich komentovať, uviedla pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Slobodník vypovedal na ÚŠP vo štvrtok (29. 10.). Podľa medializovaných informácií jeho výpoveď mala údajne smerovať k svedectvám obvineného a väzobne stíhaného bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta M.