ilustračná fotka
ilustračná fotka

Bývalého šéfa protikorupčnej jednotky NAKA R. Krajmera zadržali.

Bratislava 11.9.2020 – Zásah u Krajmera má súvisieť s kauzou reštaurácie Fatima v Trenčíne. Polícia zadržala vo štvrtok večer bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Policajti ho podľa informácií TASR vyviedli z jeho domu v Trenčíne v putách. Upozornila na to TV Markíza. Zásah má súvisieť s kauzou reštaurácie Fatima v Trenčíne.

Polícia k zásahu informácie neposkytuje. Môžeme potvrdiť, že NAKA vykonáva procesné úkony. Bližšie informácie v tejto chvíli nemôžeme poskytnúť,povedala pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) SR Denisa Bárdyová.

V súvislosti s kauzou reštaurácie Fatima v Trenčíne obvinil vyšetrovateľ päť osôb. Obvinenie sa týka trestnej veci zločinu marenia spravodlivosti a prečinu krivej výpovede a krivej prísahy. Pre TASR to vo štvrtok uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Medzi obvinenými je aj bývalá štátna tajomníčka Monika J. Tú ešte (9. 9.) vypočúvali na nitrianskej expozitúre NAKA. Spolu s ňou bol predvedený aj jej svat Peter V., expolicajt Milan Ž., trenčianska advokátka Anna Ž. i doterajší svedok v kauze Michal V.