ilustračná fotka
ilustračná fotka

Od skorého rána na viacerých miestach celého Slovenska zasahuje národná kriminálna agentúra proti extrémizmu.

Bratislava 11.8.2020 –  Od skorého rána na viacerých miestach celého Slovenska zasahuje národná kriminálna agentúra proti extrémizmu. Ide o akciu s krycím názvom „ŠAŠOVIA“, ktorá prebieha aj v susednej krajine.

„V súvislosti s páchaním extrémistickej trestnej činnosti sme zadržali deväť osôb. V súčasnosti ešte prebiehajú procesné úkony, preto ďalšie informácie poskytneme neskôr.“ Informuje na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky.

„Dozor v tomto prípade bude vykonávať prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). K úkonom, ktoré v súčasnosti vykonáva polícia, sa nebudeme vyjadrovať. Môžeme potvrdiť, že bolo zadržaných osem členov extrémistickej skupiny,“ reagovala pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Podľa informácií TV Markíza vykonali elitní policajti prehliadky bytov a nahrávacieho štúdia. Markíza tiež uvádza, že medzi zadržanými sú aj dve známe mená.

Prvým je spevák skupiny Krátky proces Rastislav Rogel. Údajne u neho mali nájsť zberateľské predmety s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Ďalej má byť medzi zadržanými aj Marek Viršík, bubeník a manažér kapely Horkýže Slíže.

Celú situáciu bude naša redakcia pozorne sledovať.