ilustračná fotka
ilustračná fotka

Dnes je sviatok Dňa boja za slobodu a demokraciu.

Na Deň boja za slobodu a demokraciu 17. novembra sú po Slovensku nahlásené viaceré spomienkové akcie, ktoré sú spojené s vyjadrením nespokojnosti občanov so súčasnou vládou. Okrem Bratislavy majú prebiehať protestné akcie minimálne ešte v Košiciach a v Žiline. V hlavnom meste eviduje bratislavské Staré Mesto jedno nahlásené zhromaždenie od fyzickej osoby. 

Z dostupných informácii je utorkové zhromaždenie ,,Spomienka na Nežnú revolúciu“ údajne nahlásené od 15.00 do 18.00 h na Hodžovom námestí. Ako uvádza mestská časť: Zvolávateľ bol upovedomený mailom ohľadne uznesenia vlády SR o zákaze zhromažďovania sa a ohľadne opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR o zákaze usporadúvať hromadné podujatia nad šesť osôb,doplnil hovorca. Zhromaždenie, ktoré sa avizovalo prostredníctvom sociálnej siete Ultras Slovan official, podľa jeho slov mestskej časti neoznámili.

Zvolávatelia OĽANO, NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA zhromaždenia na 16. a 17. novembra zrušili. Oznamovateľ ďalšieho zhromaždenia nesplnil podmienky na jeho zvolanie. „Oznámenie, ktoré bolo podávané fyzickou osobou na dni 15. a 16. novembra na Hodžovom námestí s pochodom k úradu vlády, je neplatné,“ doplnil Števove.

Účasť na utorkovom protivládnom proteste avizovali predstavitelia opozičného Smeru-SD, ktorí plánujú aj vlastnú akciu pri soche Alexandra Dubčeka v Bratislave. Na protestoch sa plánuje zúčastniť aj šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý avizoval, že na proteste budú aj ďalší členovia a sympatizanti ĽSNS.