Na R. Kellyho zaútočil jeho spoluväzeň, tvrdia spevákovi právnici

438

V cele na speváka R. Kelly zaútočil jeho spoluväzeň

Illinois 29.8.2020 – Právnici R. Kellyho tvrdia, že sa stal vo svojej väzenskej cele v Illinois obeťou útoku od spoluväzňa a žiadajú Kellyho prepustenie. Doug Anton, Kellyho právnik, pre CNN povedal, že právny tím speváka bol informovaný Kanceláriou rokurátora o tom, že spevák bol v utorok v Chicagskom Metropolitnom nápravnom centre napadnutý, keď ležal na posteli a iný väzeň prišiel a začal ho údajne udierať.


Strážnici federálneho zariadenia podľa Antona zastavili útok takmer ihneď. Anton povedal, že Kelly neutrpel žiadne zranenia a ani röntgenové snímky neukázali žiadne zlomeniny. Avšak Steve Greenberg, ďalší z Kellyho právnikov, na Twitteri napísal, že jeho právny tím dostal „protichodné hlásenia o stave Kellyho zranení“, a dodal, že tím nedostal informácie od väzenského zariadenia ani od samotného Kellyho.


Anton povedal, že s Kellym o útoku nekomunikoval priamo. Kellyho právnici uviedli, že spevákove možnosti kontaktovať jeho tím právnikov sú značne obmedzené, keďže kvôli opatreniam ohľadom koronavírusu právnici nemôžu speváka navštíviť osobne.
Emerson Nelson, hovorca Úradu väzení, pre CNN nekomentoval či sa Kelly stal obeťou útoku: „Z dôvodov ochrany súkromia, bezpečia a z bezpečnostných dôvodov, sa nebudeme vyjadrovať k zdravotnému stavu alebo k podmienkam väzby jednotlivých väzňov.“ CNN tak isto kontaktovala Kanceláriu prokurátora v Chicagu pre ich vyjadrenie. Údajný incident sa odohral týždeň pred tým ako má jeden z Kellyho právnikov, Tom Farinella, argumentovať aby speváka prepustili pred jeho federálnym procesom v Brooklyne, naplánovaným na koniec septembra.


„Tento incident v spojení s obmedzeniami kvôli koronavírusu v Metropolitnom nápravnom centre, posilňuje potrebuje prepustenia pána Kellyho, aby bol schopný napomáhať pri jeho obhajobe s právnym zástupcom a pripraviť sa na súdny proces bez strachu, že je jeho osobná bezpečnosť v ohrození,“ uviedol Farinella vo vyjadrení pre CNN.

Kelly čelí v štáte New York obvineniam z vydierania a porušovania zákona „Mann Act“, ktorý zakazuje obchodovanie s ľuďmi za účelom sexuálnych služieb skrz hranice štátov. Spevák tiež čelí federálnym obvineniam z detskej pornografie a iných trestných činov od Amerického severného dištriktu Illinois, kde je zadržaný bez možnosti kaucie. Kelly tvrdí, že je nevinný vo všetkých obvineniach a čaká na začiatok svojho súdu.