ilustračná fotka /zdroj : M.H.
ilustračná fotka /zdroj : M.H.

Namiesto osláv protesty.

Bratislava 1.9.2020 – Po júnových parlamentných voľbách 1992 novozvolená Slovenská národná rada prijala 17. júla 1992 Deklaráciu Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky, prostredníctvom ktorej v súlade s právom národov na samourčenie vyhlásila zvrchovanosť Slovenskej republiky ako základ suverénneho štátu slovenského národa. Slovenský zákonodarný zbor začal rokovať o návrhu ústavy v auguste 1992. Ústavnoprávny výbor riešil na svojom takmer týždennom zasadnutí aj Preambulu ústavy. Slovenská národná rada 1. septembra 1992 väčšinou hlasov vo verejnom hlasovaní Ústavu Slovenskej republiky schválila.

Namiesto osláv sa nespokojní občania v tento deň rozhodli vyjadriť svoj občiansky názor a organizujú protivládne protesty. Protest v Bratislave sa bude konať dnes 1.9. o 18 hod. na Námestí slobody a v Košiciach organizátori spúšťajú svoj protest o 18hod. na Hlavnej ulici.

na snímke jedna z účastníčok predošlých protestov Michaela Hornáčková

Organizátori sa rozhodli tieto protesty usporiadať aj z dôvodu, že považujú súčasnú vládu za nefunkčnú a jej kroky za škodlivé pre Slovákov. Ako našej redakcii povedala pani Hornáčková, chcú slušným spôsobom prejaviť nespokojnosť a poukázať na chybné kroky tejto vlády. V Bratislave by sa na proteste malo zúčastniť niekoľko politických tvárí z rôznych strán.