ilustračná fotka
ilustračná fotka

Slovensko zavádza karanténu pre prichádzajúcich z Británie.

Bratislava 20.12.2020 – Ľudia, ktorí prídu z Británie po polnoci 21. decembra, musia ísť do karantény. Slovensko tak reaguje na hrozbu mutácie vírusu, ktorý sa má šíriť v Británii. Šéf rezortu Marek Krajčí informoval, že slovenské laboratóriá vedia RT-PCR testami zachytiť aj novú mutáciu koronavírusu. Na Slovensku bude od polnoci z nedele na pondelok platiť povinná karanténa pre všetkých občanov, ktorí prichádzajú na Slovensko z Veľkej Británie. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

K zavedeniu povinnej karantény Slovensko pristúpilo podľa slov rezortu vzhľadom na prítomnosť novej infekčnejšej mutácie koronavírusu vo Veľkej Británii a Juhoafrickej republike, ktorá nie je detekovateľná niektorými európskymi PCR testami.

Všetky laboratóriá na Slovensku, ktoré realizujú RT-PCR testy na ochorenie COVID-19, vedia zachytiť aj novú mutáciu koronavírusu,“ uviedol na sociálnej sieti Krajčí.

Rezort doplnil, že každý občan prichádzajúci z Británie sa musí najneskôr bezprostredne pri vstupe na Slovensko registrovať na webe http://www.korona.gov.sk/ehranica.