ilustračná fotka
ilustračná fotka

SaS prijíma ponuku E. Hegera a je pripravená vrátiť sa do vlády.

Bratislava 28.3.2021 – To čo sa odohralo v nedeľu večer si zapamätá nejedna rodina, ktorá prišla počas Covidu o svojho blízkeho. Takmer po 4týždňoch traumatizovania spoločnosti došlo k rozuzleniu ako z lacnej telenovely. Matovič podá demisiu a nahradí ho Heger. Igor Matovič sa stane ministrom finacií. Celé Slovensko videlo ako sa urážali, ako si nevedeli prísť na meno a dnes sa všetci pomerili…Richard Sulík dokonca na tlačovej konferencii povedal: ,,Ako ateista som pripravený zmeniť vzťahy a Igora Matoviča pozývam na dobrú večeru. Mám doma piecku a spravím mu dobrú pizzu. Noky som mu už uvaril.“ SaS potvrdili, že prijímajú ponuku E. Hegera a je pripravená vrátiť sa do vlády.

Igor Matovič na svojej tlačovej konferencii uviedol: „Rozhodol som sa na vyslovené požiadavky, ktoré sme mali voči stranám SaS a Za ľudí, akosi zabudnúť a ukázať, že v politike nemusí platiť pravidlo, kto do teba kameňom, ty do neho tiež,“ povedal Matovič s tým, že nebudú trvať ani na jednej z podmienok voči partnerom. Chce tak odstrániť prekážky, aby sa mohla koalícia zomknúť a pokračovať v práci na naplnení predvolebných sľubov. Ocenil však, že Za ľudí boli ochotní požiadavky splniť. SaS ich splniť podľa jeho slov odmietla. „Nevadí, to je za nami,“ dodal.

Dá sa predpokladať, že občania tento krok môžu vnímať ako nevydarené divadlo a môže ich to povzbudiť k ešte väčšiemu odporu a k rozhorčeniu, že tí istí politici v podstate zostávajú na svojich miestach a išlo zrejme iba o nevydarenú politickú ,, hru“.