na fotke JUDr.Marek Géci
na fotke JUDr.Marek Géci

Právnik spustil web kde sa môžu občania poškodení počas Covidu informovať a požiadať o pomoc.

Bratislava 18.3.2021 – V čase kedy na Slovensku ľudia prichádzajú o prácu a základné istoty, ekonomika sa prepadá, návrat do bežného života je v nedohľadne, mladý právnik na sociálnej sieti ohlásil pomoc občanom. Celá pomoc spočíva v právnej pomoci pre ľudí, ktorí sa počas pandémie Covidu dostali do vážnych ťažkostí a nevedia si pomôcť, nemá im kto poradiť a nemajú zdroje na právnika. Ako uvádza právnik: ,,Spúšťame web kde sa budú môcť ľudia prihlásiť a požiadať o pomoc. Napíšte nám ak spadáte do jednej z uvedených možností, Váš email spracujeme a spojíme sa s Vami. Verím, že Vám budeme môcť pomôcť“. Vo videu poukazuje na fakt, že iba na jeho osobný profil na facebooku mu prišlo cez 1000správ od ľudí, ktorí majú problém a žiadajú o pomoc a preto ľudí vyzval o ohľaduplnosť jedného voči druhému, nakoľko toho bude skutočne veľa a spoločne s JUDr. Hamackovou sa budú snažiť postupne pomôcť všetkým. Viac sa dozviete vo videu nižšie.

video o bezplatnej právnej pomoci

Pozreli sme sa za Vás ako to bude fungovať!

V prvom rade je potrebné zadať web: www.covid2021pomoc.sk . Na samotnom webe sú v dolnej časti popísané možnosti a prípady do ktorých by ste mali zapadať. Kritéria sú dostatočne obšírne, takže svoj problém tam určite viete nájsť. Na webe je uvedený kontaktný email na ktorý je potrebné popísať svoj stručný popis problému a svoju požiadavku odoslať. Po spracovaní Vášho emailu Vás budú kontaktovať.

úvodná strana webu : www.covid2021pomoc.sk

Táto myšlienka má v skutku veľký sociálny rozmer a mladý právnik ide iba príkladom jeho starším kolegom, ktorí majú určite viac praxe, lepšie zázemie a takúto pomoc neposkytujú. To, že samotná pomoc je úplne zadarmo je niečo čo sa skutočne cení a cení sa aj úprimnosť právnika, ktorí priznáva, že tak on ako aj jeho kolegovia musia pracovať a preto sa budú snažiť popri svojich povinnostiach pomáhať vo voľnom čase aj ostatným a zadarmo. Za našu redakciu určite tejto myšlienke palec hore!