ilustračná fotka / zdroj: facebook Milan L.
ilustračná fotka / zdroj: facebook Milan L.

Počas tejto akcie obvinili osem osôb.

Bratislava 7.12.2020 – V nedeľu rozhodla sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku o tom, že policajný exprezident Milan L. a ďalšie štyri osoby zadržané v rámci policajnej akcie Judáš budú stíhaní väzobne.

Rozhodnutie nie je právoplatné, všetci obvinení podali sťažnosť, rozhodovať tak bude Najvyšší súd SR. Informoval o tom prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel.

„Sudkyňa vyhovela návrhu prokurátora, zobrala do väzby všetkých piatich obvinených, o ktorých dnes rozhodovala, z dôvodov kolúznej a pokračovacej väzby. Nebol akceptovaný dôvod útekovej väzby vo vzťahu k trom obvineným,“ povedal Kysel. Potvrdil, že sa vzdal práva na podanie sťažnosti, keďže rozhodnutie súdu považuje za správne a zákonné.

Obhajca Milana L. Matúš Beresecký rozhodnutie o vzatí do väzby pre médiá nekomentoval. „Som viazaný povinnosťou mlčanlivosti. Tak vo veci, ako aj v postupe orgánov činných v trestnom konaní alebo súdu,“ uviedol ešte po výsluchu klienta.

Sudkyňa pre prípravné konanie Pamela Záleská rozhodovala o návrhu na vzatie do väzby od nedeľného rána. Okrem policajného exprezidenta absolvovala v nedeľu výsluch aj trojica obvinených. Najskôr námestník riaditeľa SIS Boris B., ktorý je dočasne mimo služby. Po ňom bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter G. Taktiež policajný vyšetrovateľ Marián K. Obvinený bývalý policajt Ladislav V. absolvoval výsluch už v sobotu (5. 12.).