na fotke Milan Kňažko/ zdroj: facebook
na fotke Milan Kňažko/ zdroj: facebook

Bývalí ministri zahraničných vecí vyjadrili želanie, aby sa v čo najkratšom čase našlo politické riešenie, ktoré bude rešpektovať dôveru voličov a povedie k naplneniu vládneho programu.

Bratislava 21.3.2021 – Bývalí ministri zahraničných veci vo výzve na zodpovednosť svojim postojom reagujú na súčasnú politickú situácii. Svojim vyjadrením samozrejme nenápadne upozorňujú, že vláda by si mala ,,upratať“ vo svojich radoch a pokračovať. Nejak takto by sa to dalo preložiť do ľudskej reči z tej diplomatickej.

V oficiálnej výzve na zodpovednosť preto apelujú na všetkých politických lídrov, aby sa správali ako štátnici a nehazardovali s dobrým menom Slovenska. Rovnako vyzývajú súčasného šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka (nominant SaS), aby ako nestraník zotrval vo svojej funkcii.

„Zahraničná politika Slovenska si vyžaduje stabilitu, predvídateľnosť a jej kontinuita nesmie byť prerušovaná malichernými politickými šarvátkami,“ uviedli niekdajší šéfovia diplomacie. Zároveň vyjadrili želanie, aby sa v čo najkratšom čase našlo politické riešenie, ktoré bude rešpektovať dôveru voličov a povedie k naplneniu vládneho programu.

U samotného Milana Kňažka je náklonnosť k strane Oľano verejne známa, keďže počas volebnej noci bol osobne Milan Kňažko zablahoželať aj Igorovi Matovičovi k víťazstvu vo voľbách . Či teda podobnú výzvu môže verejnosť brať ako úprimnú, alebo čisto politickú je dosť otázne.