na snímke zásah polície
na snímke zásah polície

Dvaja muži zo Somálska, ktorí pricestovali z Rakúska v noci cez víkend napadli Slováka. Na sociálnej sieti o tom informuje Polícia SR.

Bratislava 26.8. 2020 – V  Bratislave sa odohrala násilná dráma, kedy dvaja občania Rakúska, pôvodom muži zo Somálska, mali napadnúť Slováka. Mohamed vo veku 24 rokov najskôr slovne konfrontoval Slováka a následne ho spolu s 20 ročným Zakariyom brutálne napadli. Práve Zakariya  Slováka pobodal  do boku. Útočník použil  črepinu  zo skla.

Polícia celý incident popísala nasledovne:

,,Vďaka intenzívnemu vyšetrovaniu sa policajtom prvého bratislavského okresu podarilo v krátkom čase objasniť prípad fyzického napadnutia na Ventúrskej ulici, ku ktorému došlo v skorých ranných hodinách dňa 23.08.2020. O tomto prípade sme Vás už informovali v našom predchádzajúcom príspevku

Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie vyšetrovateľ PZ obvinil z prečinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva 20-ročného Zakariya-ho občana Rakúska, pôvodom zo Somálska.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal obvinený v čase okolo 04:30 h pred jedným z podnikov na Ventúrskej ulici fyzicky napadnúť poškodeného a črepom z rozbitého pohára ho bodnúť do ľavého boku. Za takéto konanie hrozí obvinenému v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Tomuto napadnutiu mal predchádzať konflikt poškodeného s 24-ročným Mohammedom, občanom Rakúska, pôvodom zo Somálska, ktorý ho mal taktiež fyzicky napadnúť udieraním rukami. Menovaný už čelí obvineniu z prečinu výtržníctva a taktiež z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

V zmysle obvinenia z drogovej trestnej činnosti mal menovaný po jeho zadržaní policajtom dobrovoľne vydal igelitové vrecko s obsahom neznámej sušenej rastliny. Tá podľa predbežného skúmania Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ vykazovala znaky typické pre rastliny rodu Cannabis, pričom tento materiál zodpovedal 2 obvykle jednorazovým dávkam drogy. Za takéto konanie hrozí obvinenému v prípade preukázania viny trest odňatia slobody až na 3 roky.

Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja menovaní umiestnení do cely policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. superrýchlom konaní.“

Raz a znova sa ukázalo, že migranti skutočne vedia ,,obohatiť“ našu kultúru. Dá sa povedať, že aj vďaka podobným podvodníkom a agresorom, slušní cudzinci  dostávajú nálepky, ktoré bohužiaľ po podobných skúsenostiach nemôžu bežní občania ignorovať!