Jeden obvinený z vraždy, druhý z napomáhania.

Sarajevo 1.9.2020 – Len pár dní po tom ako sme písali o násilnostiach v Bosne a Hercegovine prišla ďalšia správa o vyčíňaní migrantov tentoraz zo Sarajeva. Bitka sa odohrala medzi migrantami a miestnymi obyvateľmi Sarajeva minulú noc pričom bol jeden človek zabitý. Podľa informácií miestnej polície boli zadržaný dvaja podozrivý pričom sa jedná o migrantov z Blízkeho východu. Jeden z mužov je podozrivý z vraždy a druhý s napomáhania mu po tomto čine.

Miestne média sa snažili získať bližšie informácie o tomto skutku no v tejto časti mesta prevláda strach odkedy sa do oblasti presťahovalo množstvo nelegálnych prisťahovalcov obyvatelia majú obavy čokoľvek komentovať. Ismir Jusko, minister medzinárodných vzťahov Sarajeva po včerajšom incidente prizvukoval že je veľmi dôležité aby okamžite začal štát konať a túto neudržateľne rastúcu vlnu kriminality čím skôr zastavil a vyzval k deportácii nelegálnych migrantov ako k najlepšiemu a najrýchlejšiemu riešeniu tohto problému. „Keď minister obrany Tadončič navrhoval deportácie povedal som že ak by nastali už vtedy teraz by sme určite nemali takéto problémy a množstvo migrantov ktorý idú cez Bosnu a Hercegovinu ako tranzitnú krajinu do Európy boli by odradený. Nikto kto vynaloží tisíce EUR aby sa dostal do Európy a my ho pošleme naspať predtým ako sa mu to podarí nebude znovu cestovať týmto smerom len aby sme ho otočili znovu.“ Povedal Jusko.

Podľa Juska tento problém je problémom najvyššieho riadenie štátu nakoľko miestne autority sa musia riadiť nariadeniami vlády a tým trpí celé Srbsko.

Zdroj: http://www.youtube.com