ilustračná fotka
ilustračná fotka

Podľa Šípoša sa premiér nikdy nedržal funkcií a stoličiek.

Bratislava 19.3.2021 – Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš v piatok v Národnej rade (NR) SR odpovedal na otázky novinárov, či je v hre aj demisia predsedu vlády. Podčiarkol však, že SaS a Za ľudí by mali rovnako urobiť kroky, ktoré by sa dali vyhodnotiť ako sebareflexia. Trvá na tom, že OĽANO už splnilo požiadavky na rekonštrukciu vlády demisiou Mareka Krajčího na poste ministra zdravotníctva. 

„Premiér Matovič sa nikdy nedržal funkcií, stoličiek a svojich kresiel, nikdy nebol prilepený na nejaké pozície. Je v tomto veľmi slobodný, nechcel by som ale zaňho hovoriť,“ skonštatoval Šipoš. Zopakoval stanovisko, že SaS a Za ľudí neustále dodávajú nové požiadavky a ultimáta. „Bez toho, že by urobili nejaký konkrétny čin alebo skutok, ktorý by sme mohli všetci zhodnotiť, že sa aj oni pozreli do zrkadla,“ podotkol.

Na otázku, či v OĽANO čakajú, kým strana SaS príde s demisiami jej ministrov odpovedal, že nečakajú, ale každý deň pracujú. „Je na zodpovednosti nás všetkých, aby sme sa dohodli, aby sme ľudí nezaťažovali politikárčením,“ podotkol. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády, trvajú na výmene premiéra. SaS hrozí odchodom z koalície, ak premiér neodíde zo svojho postu. Matovičovi dali časové ultimátum. Sulík už avizoval podanie demisie budúci týždeň. Odchod z vlády pripúšťa aj Za ľudí. Šéfka strany Veronika Remišová rovnako ponúkla svoju funkciu.