ilustračná fotka, zdroj: facebook Robert Fico
ilustračná fotka, zdroj: facebook Robert Fico

Podľa Fica post podpredsedu NRSR patrí strane Smer – SD, vďaka ktorej funkciu Pelllegrini dostal.

Bratislava 30.08.2020 – Zdá sa , že Robert Fico sa nemieni pozerať na stoličku Petra Pellegríniho, ktorý stranu opustil a zakladá svoje nové stranícke útočisko. Je toho názoru, že post podpredsedu parlamentu jadnoznačne prináleží strane SMER -SD, ktorá práve Pellegríniho na tento post v NR SR nominovala.

Fico hovoril aj o zneužívaní značky Smer-SD pri zbere podpisov na vznik novej strany. Zdôraznil, že Pellegrini by mal opustiť funkciu podpredsedu parlamentu, ktorá mu nepatrí. Dodal, že na post podpredsedu parlamentu je pripravený ako kandidát podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár.

Vo svojich výhradách ďalej pokračoval. Budeme žiadať NR SR, aby definitívne vyriešila problém výborov NR SR a post podpredsedu NR SR. Opätovne z tohto miesta chceme požiadať odídencov zo strany Smer-SD, osobitne Petra Pellegriniho a Richarda Rašiho (obaja nezaradení), aby uvoľnili svoje pozície, ktoré im nepatria,“ povedal Fico a vysvetlil, že Rašiho funkcia predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií patrí Smeru-SD a na jeho miesto majú pripraveného Borisa Susko. Šéf Smeru-SD dodal, že namiesto šéfa predsedu výboru na kontrolu činnosti SIS po odchode Erika Tomáša (nezaradený) navrhujú Mariána Saloňa. Na miesto predsedu Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu navrhujú Martina Nemkyho.

Ako sa zdá, schyľuje sa v opozícii boj o voliča so ,,sociálnymi“ hodnotami!