ilustračná fotka, zdroj: Fond vzájomnej pomoci
ilustračná fotka, zdroj: Fond vzájomnej pomoci

Toto nie je žiadna rubrika ,,hľadám“ pomoc, to je oficiálny projekt pomoci našej vlády pre svojich občanov!

Bratislava 9.9.2020 – Fond, ktorý spadá do gescie ÚV, vznikol ako nápad premiéra riešiť sociálnu odkázanosť občanov, ktorí sa v dôsledku pandemickej krízy ocitli v núdzi. Na predmetnej fotke Vám poukazujeme ako potupne a zúfalo musia ľudia prosiť o pomoc a doslovne súťažiť v tom, kto ponúkne smutnejší príbeh a kto zaujme viac svojou zúfalosťou a tragédiou.

,,Prosím o pomoc, sme rodina s troma deťmi…“ ,,Prosba o finančnú pomoc z FVP aj pre slobodnú maminu so 4r. synom, nakoľko počas korona krízy som s malým nezapadla do žiadnej skupiny pomoci napriek tomu, že škôlky boli zavreté a nebola šanca pracovať ani pár hodín bez škôlky…“ To je len drobnučký príklad toho čo ľudia popisujú a pridávajú si utrápené fotky svojich detí!

zdroj: Fond vzájomnej pomoci

Kde to žijeme? To skutočne myslí Igor Matovič vážne? Toto je sociálna stránka tejto vlády? V r.2020 kedy dokáže vláda investovať nemalé zdroje do skrachovanej IT spoločnosti v Košiciach, kedy dokáže vyhodiť miliardy za nákup stíhačiek a vojenského vybavenia, dokáže minúť státisíce na rôzne poradenské ,,kšefty“, kde zriadime fond pomoci pre ,,utrápených“ Bielorusov, tak ľudia na Slovensku v totálnej núdzi sa musia verejne uchádzať o takúto potupnú pomoc? Matky s deťmi musia mať v spoločnosti svoje popredné a neodnímateľné miesto, za akéhokoľvek obdobia, či prekonáva ekonomika dobré, alebo zlé časy. Štát, ktorý sa nedokáže postarať o svoje deti, nemá budúcnosť! Štát má plniť základnú povinnosť a to prebrať zodpovednosť za svojich občanov v sociálnych otázkach a o to viac ak ide o maloleté deti. Kde sme sa to dopracovali v r. 2020??? Ak si táto vláda myslí, že na základe nejakého fondu, kde sa majú verejne tí najzraniteľnejší doslovne zdehonestovať až pod čiernu zem a potom im pošle niekto ,,omrvinky“, za takýto počin im nebude nikto tlieskať.