na snímke predseda vlády Igor Matovič
na snímke predseda vlády Igor Matovič

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) na piatkovom tlačovom vyhlásení po príchode z pracovnej cesty v Moskve vysvetlil aktuálnu situáciu okolo ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensku.

Bratislava 9.4.2021 – Igor Matovič dnes informoval verejnosť o jeho ceste do Ruska. Rusi sa cítia byť mimoriadne poškodení tým, že Štátny ústav pre kontrolu liečiv zveril posúdenie vakcíny neregistrovanému laboratóriu, ktorého výsledky narušili reputáciu vakcíny po celom svete. V piatok to vyhlásil minister financií Igor Matovič (OĽANO) s tým, že sa mu podarilo dohodnúť v Moskve, aby Slovensko malo aj napriek tomu „dvere otvorené“. Zároveň potvrdil, že odchádza do Maďarska, kde bude rokovať o Sputniku V.

Matovič uviedol, že sa ukázalo, že ruská vakcína Sputnik V má na Slovensku „príliš veľa mimoriadne vysoko postavených nepriateľov“. „Robili všetko pre to, aby zahatali používanie tejto vakcíny na Slovensku,“ tvrdí minister financií.

Títo nemenovaní vysoko postavení ľudia podľa Matoviča využili vakcínu „ako tzv. geopolitickú zbraň v hybridnej vojne“ na to, aby zosadili ministra zdravotníctva. „A mňa z pozície premiéra“.

„Potrebovali dosiahnuť ešte niečo nakoniec, aby zabránili, aby sa táto hybridná zbraň mohla na Slovensku používať a mohla chrániť životy a zdravie.