ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.
ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.

Premiér chce, aby čísla infikovaných budúci týždeň začali klesať.

Bratislava 6.10.2020 – Igor Matovič (OĽANO) nevylúčil prísnejšie opatrenia, ak sa bude situácia s novým koronavírusom na Slovensku zhoršovať. Ako uviedol v pondelkovej mimoriadnej relácii Druhá vlna na RTVS, chce, aby čísla infikovaných budúci týždeň začali klesať. Túžim po tom, aby sme sa do budúceho týždňa prebúdzali s tým, že nám čísla budú klesať,zdôraznil. Vyzval ľudí, aby sa zomkli a spoločne bojovali proti koronavírusu. Výsledky opatrení prijaté počas minulého týždňa by sa mohli podľa jeho slov prejaviť do dvoch týždňov, čiže počas nasledujúceho týždňa.

Poukázal tiež na výmysly a hoaxy, ktoré sa šíria v súvislosti s ochorením COVID-19. Počas troch mesiacov podľa jeho slov zosilneli hlasy tých, ktorí dokázali nový koronavírus spochybniť. Upozornil, že tretina ľudí považuje toto ochorenie za výmysel.

Čo nás teda čaká ďalej? Úplný zákaz všetkého?

Výmyslom však nie je fakt, že čísla nakazených nám stúpajú aj hlavne z dôvodu vyššieho počtu testovaných a dá sa predpokladať, že tieto čísla by boli zrovnateľné aj skôr ak by sa testovalo vo vyšších počtoch. Nikto normálny určite nespochybňuje, že Covid tu je, ale určite tu Covid aj zostane a nemôže naša vláda pozatvárať všetkých doma, alebo dlhodobo ničiť šport a kultúru nezmyselnými opatreniami.