ilustračná fotka / zdroj: facebook Igor M.
ilustračná fotka / zdroj: facebook Igor M.

Premiér pri návšteve S. Cichanovskej nešetril chválou na jej odvahu a podaroval jej aj zvonček.

Bratislava 10.10.2020 – Premiér Matovič po stretnutí s bieloruskou političkou S. Cichanovskou napísal na sociálnej sieti svoj postreh a vylial si pocity, ktoré prezentoval aj na samotnej tlačovej konferencii. Okrem zvončeka, ktorý jej premiér osobne podaroval jej rovnako nadelil množstvo superlatívov. Pokračoval rovnako aj na sociálnej sieti.

,,Je cenné, keď sa ľud postaví diktátorom. O to cennejšie je, keď sa diktátorovi postavia ženy a postavia sa na čelo boja proti útlaku. Nehovoríme, či si má Bielorusko vybrať západnú či východnú cestu, chceme jediné – aby si mohli vybrať slobodne. Ďakujem za návštevu a šťastnú cestu Svietlana.“

Je trochu zvláštne ak premiér poukazuje na diktátorsky režim v Bielorusku, kde ľudia demonštrujú, politici z celej EÚ ich v tom podporujú aj napriek hrozbám Covid – 19 a napr. ten istý premiér Matovič nedovolí ľuďom navštevovať športové podujatia, kultúru tak ako by to bolo pokojne prípustné, varuje nás pred Covidom, ,,musíme sa predsa chrániť“ a na druhej strane vyzdvihuje nepriamo protesty a odvahu ľudí v Bielorusku aj napriek tej hnusobe Covidu a hovorí o diktatúre v Bielorusku . ,,Tam pán premiér Covid nemajú?“ Je to minimálne teda na zamyslenie kde je väčšia diktatúra, pokiaľ protestné zhromaždenia náš demokratický režim na Slovensku umožňuje v počte 50 osôb!