na snímke Milan Mazurek / zdroj: facebook Milan M.
na snímke Milan Mazurek / zdroj: facebook Milan M.

V júnovom statuse Mazureka malo podľa Benčíka ísť o Róma…

Bratislava 8.9.2020 – Mazurek v júnovom statuse písal o útočníkovi vo Vrútkach ako o príslušníkovi diskriminovanej menšiny, čím mal podľa Benčíka myslieť Róma. Na zasadnutí parlamentného mandátového a imunitného výboru má poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Mazurek (ĽSNS) vysvetľovať svoj status týkajúci sa útoku vo Vrútkach. Toto zasadnutie sa má uskutočniť po skončení septembrovej schôdze parlamentu. Informáciu pre TASR priniesla predsedníčka výboru Anna Andrejuvová (OĽANO). Predmetný návrh na začatie disciplinárneho konania voči Mazurekovi podal poslanec Ján Benčík (Za ľudí), ktorý tiež navrhol výboru, aby odporučil parlamentu, aby Mazurekovi navrhol vzdať sa funkcie poslanca. Andrejuvová podľa svojich slov zvolá výbor v deň, keď sa skončí schôdza. 

Benčík na výbor podal návrh na začatie disciplinárneho konania, pretože Mazurek podľa neho závažne porušil poslanecký sľub vo vete „Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života“. 

Poslanec Benčík dlhodobo neskrýva ,,rozhorčenie“ voči osobe Milana Mazureka a ich vzájomná názorová nezhoda pokračuje aj v NR SR.