ilustračná fotka / zdroj: facebook M.K.
ilustračná fotka / zdroj: facebook M.K.

M. Kolíková dnes na tlačovej konferencii prezentovala založenie komisie.

Bratislava 4.1.2021 – M. Kolíková dnes na tlačovej konferencii prezentovala založenie komisie, ktorá má doteraz 17členov a jedným z nich bude aj zástupca ĽSNS, Marian Kotleba.

Nezávislá kontrolná komisia, ktorá má prešetriť úmrtie policajného exprezidenta Milana Lučanského i jeho skoršie zranenie oka, má 17 členov. Sú medzi nimi koaliční i opoziční poslanci Národnej rady SR, nominant prezidentky SR Zuzany Čaputovej, verejnej ochrankyne práv, predstavitelia médií či odborníci zo zahraničia. Komisia v pondelok schvaľovala svoj štatút. Členovia podpísali záväzok mlčanlivosti. Informovať budú verejnosť až o záveroch prešetrovania, o ktorých budú hlasovať. Oznámila to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Jedným z členov komisie je aj predseda K-ĽSNS, Marian Kotleba. Ten sa vyjadril k svojej účasti v tejto komisii na sociálnej sieti.
,,Dnes o 13.00 je na Ministerstve spravodlivosti úvodné stretnutie špeciálnej skupiny určenej na odhalenie pozadia úmrtia generála Lučanského.Za Ľudovú stranu Naše Slovensko som členom tejto skupiny ja osobne. Som veľmi zvedavý, že čo sa tam dnes dozviem, a aké možnosti táto skupina vôbec bude mať.Je absolútne neprijateľné, aby v štátnych zariadeniach, akými sú aj ústavy na výkon väzby a trestu, umierali ľudia, a ešte k tomu za veľmi podozrivých a nevyjasnených okolností.Ja určite urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby sa pravda o úmrtí generála Lučanského dostala na svetlo sveta. Nech už je akákoľvek“ , uviedol  Kotleba. 

K celému prípadu sa osobne ministerka vyjadrila v tom duchu, že momentálne nemá dôvod uvažovať nad demisiou! Vyhlásila, že táto mimoriadna udalosť je politicky zneužívaná. Demisia v tejto chvíli by bola podľa nej prejavov zbabelosti. Deklaruje, že urobí všetko preto, aby bol prípad riadne prešetrený. Ak sa ukáže, že v niečom pochybila, ministerka je pripravená tomu čeliť.