ilustračná fotka, zdroj: facebook / Milan L.
ilustračná fotka, zdroj: facebook / Milan L.

Manželka zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského sa vyjadrila na sociálnej sieti.

Bratislava 2.1.2021 – Status plný bolesti Martiny Lučanskej, manželky policajného exprezidenta Milana Lučanského jasne ukazuje čo prežíva ona samotná a jej rodina. Vdova po Lučanskom kritizovala  prítomnosť „Mikulcovho komanda“ počas jej posledného stretnutia s manželom. Zároveň popisuje, že momentálne nemá dosť síl sa vyjadrovať k smrti jej manžela.

Na fotke manželka zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského / zdroj: facebook

,,Nemám silu sa vyjadrovať k momentálnej situácii o smrti môjho manžela bez ktorého môj život stratil zmysel a bolesť, ktorú držím v sebe je natoľko ťažká, že len vďaka svojim deťom, ktoré sú mi v tejto chvíli najväčšou oporou dokážem ustáť toto najťažšie obdobie môjho života.Ale, môj posledný deň s manželom 29.12.2020, deň pred jeho smrťou kedy mi „DOVOLILI“ si k jeho lôžku, som ešte netušila, že to bude ten najhorší a zároveň posledný deň s nim…“KÝM JA SOM MALA ZA CHRBTOM MIKULCOVE KOMANDO pri posteli môjho muža, V NEPRESTRELNYCH VESTÁCH A SO SAMOPALMI V RUKE, pán minister vnútra R. Mikulec sa zabával na chate v Martine na Martinských holiach, kde je do dnešného dňa. A tak sa pýtam sama seba to naozaj chcem tak veľa, aby niekto tak kompetentný, ako je minister vnútra R. MIKULEC v demokratickej krajine, ktorý zabezpečuje bezpečnosť a poriadok v nej mu bolo naozaj za ťažko vyvesit čiernu vlajku nad budovou ministerstva vnútra a vzdat mu tak účtu na počesť jeho pamiatke..???“ Uvádza pani Lučanská.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) na sociálnej sieti vysvetlil, že ministerstvo nepristúpilo k vyveseniu čiernych zástav na štátnych budovách vzhľadom na okolnosti prípadu. Rovnako nie sú naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku.

„Príslušníci Policajného zboru si, samozrejme, môžu uctiť pamiatku generála Lučanského na Prezídiu Policajného zboru, kde je umiestnená kondolenčná kniha, rovnako ako zapálením sviečky na všetkých pracoviskách Policajného zboru,“ dodal Mikulec.