ilustračná fotka/ zdroj: facebook Daniel Lipšic
ilustračná fotka/ zdroj: facebook Daniel Lipšic

Okresný súd v Prešove v prípade klienta Daniela Lipšica, vyniesol rozsudok.

Prešov 11.9.2020 – Klient advokáta Lipšica bol uznaný za vinného zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Zároveň bol uznaný vinným zo zločinu sexuálneho zneužívania v jednočinnom súbehu s prečinom ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Rozsudok nie je právoplatný, keďže proti rozhodnutiu bolo podané odvolanie. 

„Skutkové zistenia boli súdom upravené v zmysle záverov vykonaného dokazovania a oproti obžalobe konanie obžalovaného bolo kvalifikované ako zločin sexuálneho zneužívania v jednočinnom súbehu s prečinom ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Obžalovanému bol uložený úhrnný trest odňatia slobody v trvaní sedem rokov so zaradením obžalovaného pre výkon uloženého testu do ústavu na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) s minimálnym stupňom stráženia,“ uviedla Petrufová, hovorkyňa Krajského súdu v Prešove. „Proti rozhodnutiu OS podali obžalovaný a jeho obhajca odvolanie proti výroku o vine a treste a tiež prokurátor proti výroku rozsudku o treste uloženom obžalovanému,“ doplnila Petrufová.

Obvinený profesor mal údajne vedieť o tom, že ide o maloleté osoby.

Ako v m inulosti informovala polícia, Kanaďan mal minimálne od roku 2009 až do leta 2017 v rodinnom dome v obci Veľký Šariš a inde dotýkať sa na intímnych miestach šiestich maloletých dievčat z Jarovníc. Pod zámienkou finančnej odmeny ich mal vylákať do svojho domu.

Rovnako mal nahé dievčatá fotografovať a uchovávať pre vlastnú potrebu vo svojom notebooku a na pamäťovej karte. Vo svojom rodinnom dome vo Veľkom Šariši mal obvinený podľa polície taktiež neoprávnene a bez povolenia v držbe malokalibrovku.