Nový výskum ukázal, že lacný liek proti všiam znižuje riziko úmrtia na COVID-19 o 80%.

(UPOZORNENIE!) Tento článok nie je v žiadnom prípade návod na prípadnú liečbu pre ľudí s diagnózou Covid-19, alebo ako preventívna liečba! Tento článok sa zakladá na podložených zdrojoch a tvrdeniach v nich a ide o informačný článok! Všetky zdravotné ťažkosti je potrebné riešiť so svojim lekárom!

USA 6.1.2021 – V Decembri 2020 bolo zverejnené video kde doktor Kory hovorí pred Americkým Senátom. Bol jeden z prvých, ktorý na začiatku roka vyzýval, aby sa začali pri liečbe používať kortikoistereoidy, ktoré ako sa neskôr ukázalo sú veľmi prospešné. V tomto videu označuje doslova za zázračnú liečbu ktorá je podložená množstvom vedeckých dát podávanie lieku Ivermektin. “Ak tento liek budete brať neochoriete!”, povedal bez jediného zaváhania pred senátom USA. Označil liek nie len ako najúčinnejšiu ochranu pred ochorením kde predložil štúdie z Decembra v Brazílii, kde bol podaný tento liek ako prevencia 900 zdravotníkom a neochorel jediný z nich, pričom až u 58% zdravotníkov ktorým liek nebol podaný prepuklo ochorenie. “Liek má neskutočné protivirálne schopnosti. Máme štyri na sebe nezávislé štúdie, ktoré jednoznačne určujú, že ak beriete liek preventívne neochoriete. Pri liečbe samotného ochorenia máme tri samostatné štúdie a množstvo pozorovaní kde sa preukázalo, že po podaní lieku sa výrazne znižuje riziko závažnejších problémov. Máme štyri samostatné štúdie pri hospitalizovaných pacientoch kde sa po podaní lieku znížilo riziko úmrtia o násobky oproti pacientom, ktorým liek nebol podaný.” Táto vedecká štúdia bola podaná k Peer review (recenzné konanie) kde sa budú výsledkami zaoberať odborníci s danej oblasti, ktorí sa nepodieľali na tvorbe vedeckej štúdie. “Táto kontrola zaberie mesiace, ale my nemáme mesiace, stovky tisíc ľudí sú chorých a na prístrojoch a umierajú, sám som špecialista na dýchacie ústrojenstvo a ľudia nemôžu dýchať, každý deň vidím ľudí umierať a preto je nevyhnutné znížiť zaťaženie nemocníc. Akékoľvek ďalšie úmrtia budú zbytočné úmrtia a ja nemôžem len stáť a prizerať sa keď viem, že títo ľudia mohli byť zachránení ak by im bol podaný Ivermektin.” uviedol vo veľmi naliehavom tóne jeden z najrešpektovanejších doktorov priamo pred senátom. Je to výzva pre lekárov a zdravotníkov, aby sa odborníci spojili a venovali pozornosť tejto vedeckej práci a sami rozhodli či sa skutočne jedná o niečo čo môže na trvalo zmeniť boj s touto pandémiou.

Virológ Liverpoolskej Univerzity, Doktor Andrew Hill označil štúdiu za transformačnú v hľadaní liečby Coronavírusu. Pričom sám uskutočnil štúdiu na 1400 pacientoch a predbežné výsledky boli viac ako prekvapivé. Podľa tejto štúdie bolo podaný liek Ivermektin 573 pacientom s ochorením Covid-19, pričom len 8 z nich umrelo v porovnaní s 510 pacientami, ktorým nebol podaný tento liek a z nich skonalo až 44 ľudí.

Vo videu ktoré bolo zverejnené, Hill uviedol viaceré štúdie, ktoré podporujú tieto výsledky a skoršie štúdie z Apríla a Augusta minulého roku podľa GoodRx ukázali, že u pacientov ktorým bola podaná len jediná dávka lieku, do 48 hodín zmizlo celé RNA vírus z organizmu. Doktor Hill v rozhovore uviedol, že Ivermektin zaznamenal veľmi sľubné výsledky aj v prevencii pred nakazením sa Koronavírusom. Údajne zdravotníci, ktorí brali preventívne toto liečivo niekoľko krát za týždeň sa riziko nakazenia znížilo až o 95% a ak sa nakazili, priebeh bol veľmi mierny.

Ivermektin je širokospektrálne antiparatitikum, ktoré sa používa proti parazitickým hlístam a niektorým ektoparazitom ako sú vši. V roku 2015 boli za objav tohto lieku ocenení Nobelovou cenou írsky biochemik William C. Campbell a japonský biochemik Satoči Ómura.

Nakoľko sa jedná len o niekoľko na sebe nezávislých štúdii je potrebná ďalšia odborná diskusia a preukázanie týchto tvrdení, no bolo by veľmi nerozvážne ak by tieto informácie neboli šírené ďalej. Ak dokáže Slovenských zdravotníkov ochrániť tento lacný a dostupný liek, bolo by od nás veľmi hlúpe ak by sme im takúto informáciu neposkytli a je iba na kompetentných či a ako dokážu túto informáciu uchopiť.

Zdroj : https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivermektin, https://www.youtube.com/watch?v=yOAh7GtvcOs, https://www.youtube.com/watch?v=Tq8SXOBy-4w