na snímke Richard Sulík, zdroj: facebook Richard S.
na snímke Richard Sulík, zdroj: facebook Richard S.

Drzosť a zjavná nevedomosť nič o kresťanských sviatkoch, dobehla politika Sulíka. Ten ukázal zrejme svoje pravé ,,ja.“

Bratislava 15.9.2020 – To čo v poslednej dobe predvádzajú liberáli je na zamyslenie. Nedávno poslanci za SaS predstavili zámer zaviesť odluku cirkví od štátu a dnes samotný predseda SaS pán minister Sulík ukázal, že za všetko môže cirkev, ich sviatky a ešte aj predošlé vlády. Ako inak sa dá nazvať status predsedu Sas, ktorý v prvej časti poukazuje na množstvo sviatkov a prekáža mu ako príklad ten dnešný Sedembolestná Panna Mária, ktorý je pre všetkých kresťanov na Slovensku tak podstatný. Sulík je absolútne neznalý kresťanských dejín a prirovnávať tak významný cirkevný sviatok k narodeninám politika Fica a pozostatkom smeráckych vlád, je skutočná drzosť!

  Na sociálnej sieti Sulík píše:

,,A ŽE 7-BOLESTNÁ PANNA MÁRIA „, píše Sulík v úvode! ,,Tieto sviatky sú len pozostatky smeráckych vlád a treba ich zrušiť . Nech si láskavo oslavujú po víkendoch, ekonomika už dostala na frak dosť. A máme najviac sviatkov v Európe, skutočne nám to treba? P.S.: Pre tých, ktorí všetko berú smrteľne vážne- nie, nemyslím si, že celé Slovensko oslavuje Ficove narodeniny. Tak relaxujte trošku, keď už máme to voľno.

Tento status nepotrebuje žiaden komentár a záver si z toho musí spraviť každý jeden kresťan a nemusí to byť ani kresťan, stačí každý človek, ktorý rešpektuje toho druhého a nemá záujem všetko prekrúcať na politiku a ekonomiku, prípadne niekoho a niečo zosmiešňovať! Ak by sme my občania všetko brali z politického hľadiska a toho ekonomického, prípadne možno aj toho morálneho, možno pán Sulík by už nemohol sedieť v tejto a možno ani v žiadnej inej vláde. Budeme pozorne sledovať či túto rekciu predsedu SaS, odsúdia členovia vlády ako premiér Matovič, či minister Heger, alebo minister Krajčí, ktorí radi verejne prezentujú svoju náklonnosť k pánu Bohu a k cirkevných hodnotám!!! Či ide len o politické divadlo?

Ako sa v poslednom čase útočí na základné kresťanské simboli si môžete pozrieť napr. tu!