zdroj: facebook/Min. obrany SR
zdroj: facebook/Min. obrany SR

Ministerstvo obrany informuje o dorazení antigénových testov na Slovensko.

Bratislava 22.10.2020 – Ministerstvo obrany na sociálnej sieti informuje o dodávke antigénových testov. Aj napriek tomu, že Slovensko doteraz nepozná presný postup ako chce reálne plošné testovanie vláda uskutočniť a či aj vôbec, už dnes je isté, že Slovensko vyhodí desiatky miliónov na samotné testy, nehovoriac, že doteraz nemá vláda vyčíslené náklady na logistiku.

Od rána si profesionálni vojaci zo skladov Správy štátnych hmotných rezerv SR prebrali celkovo 187 200 sád testov, 40 800 rúšok, 14 096 respirátorov, 467 900 jednorazových a chirurgických rukavíc, 16 850 overalov, 2 350 štítov a okuliarov, 7 045 návlekov na obuv, 7 050 ochranných čiapok a kukiel, 710 emitných misiek potrebných pre zabezpečenie prvej etapy testovania. Tento materiál distribuujú Ozbrojené sily SR vlastnými prostriedkami v prvom rade na príslušné regionálne veliteľstvá a následne už priamo na testovacie miesta na Orave a v Bardejove. Okrem toho vojaci v súčinnosti so samosprávami pokračujú aj v organizačných prípravách pilotného testovania.

Na sociálnej sieti Min.obrany uvádza:

,,V skorých ranných hodinách pristálo na Letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave nákladné lietadlo Antonov An-124 Ruslan, ktoré na Slovensko doviezlo takmer tri milióny kusov antigénových testov pre potreby nadchádzajúceho celoplošného testovania obyvateľstva Slovenskej republiky na ochorenie COVID-19. S prípravami na testovanie pokračujú aj naši vojaci, hneď ráno si zo skladov Správy štátnych hmotných rezerv SR prevzali všetok materiál potrebný pre zabezpečenie prvej etapy testovania na Orave a v Bardejove. Ide o sady testov, rúška, respirátory, ochranné rukavice, overaly, štíty, okuliare, návleky na obuv, ochranné čiapky, kukly a emitné misky. Tie už smerujú na testovacie miesta.“

zdroj: facebook/Min. obrany SR