na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Minister zdravotníctva Krajčí, informuje verejnosť o zamýšľaných krokoch od 1.9!

Bratislava 27.08.2020 – ,,Na september by si Slováci nemali plánovať dovolenky do štandardných turistických destinácií.“  Aj toto bola jedna z viet ministra zdravotníctva. Ten  informoval verejnosť, že situácia s Covid – 19 je počas druhej vlny horšia ako bola pri tej prvej. Ako uviedol, zoznam rizikových krajín sa rozšíri, do červených sa dostanú aj destinácie, ktoré mali doteraz zelenú farbu. Šéf rezortu doplnil, že situácia je najmä v Chorvátsku v súčasnej dobe veľmi kritická. ,,Zachovali sme ,,Status quo“ aj kvôli dovolenkám, ale od 1.9.2020 avizujem, že budú krajiny červené, ktoré boli doteraz zelené a avizujem, že nie je dobré si žiadne dovolenky plánovať na september do tých štandardných turistických destinácií ktoré poznáme, nakoľko je situácia hlavne v Chorvátsku v súčasnej dobe vážna!“ uviedol minister zdravotníctva Krajčí.

Nakoľko niektoré krajiny prejdú do rizikových a budú z nich pravdepodobne prichádzať aj dovolenkári, je podľa ministra potrebné posilniť testovacie kapacity. Majú  sa vytvárať nové odberné miesta, ktoré by mali byť vysoko-kapacitné. Od 2. septembra by  mohli byť k dispozícii veľkokapacitné odberné miesta v Bratislave, rezort však rokuje aj o ďalších mestách zo súkromnými laboratóriami.

Je však otázne ako sa môže z jedného dňa zmeniť jedna krajina zo zelenej na červenú? Toto je spôsob ako chrániť zdravie Slovákov? Ak reálne minister pripúšťa, že účelovo nechali niektoré krajiny počas leta v označení takzvane ,,bezpečné“ iba z dôvodu ,,dovoleniek“, môže to u mnohých zodpovedných ľudí, ktorí neriskovali, necestovali do zahraničia, evokovať špekuláciu a zavádzanie verejnosti!