Minister zdravotníctva Marek Krajčí, zdroj: facebook/ Marek Krajčí
Minister zdravotníctva Marek Krajčí, zdroj: facebook/ Marek Krajčí

Minister Krajčí na sociálnej sieti informuje o jeho karanténe z dôvodu kontaktu s pozitívne testovaným.

Bratislava 7.9.2020 –  Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) je v preventívnej karanténe po tom, čo bol v kontakte s pozitívne testovaným na COVID-19. Informuje o tom na sociálnej sieti.

,,Som v preventívnej izolácii!“ Dodal minister v úvode. ,,Žiaľ, jeden zamestnanec z ministerstva zdravotníctva, člen konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov bol pozitívne testovaný na koronavírus. Vo štvrtok sme s ním strávili niekoľko hodín na konzíliu. Všetci sme mali počas celého pracovného stretnutia rúška a pravidelne sme vetrali. Vzhľadom na túto situáciu zostávam ja aj ostatní členovia konzília v preventívnej izolácii. Pracovať budem teda iba z domu. Testovaní budeme v utorok. O výsledku vás budem informovať. Vzhľadom na opatrenia, ktoré sme dodržiavali, verím, že test bude negatívny. Členovia Pandemickej komisie, s ktorými sme boli v piatok, sa nemusia obávať. Aj keby sme sa nakazili, na druhý deň ešte nemôžeme byť infekční. A tam sme tiež mali všetci počas celého rokovania rúška.“ Popísal minister Krajčí.

zdroj

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky rovnako dal písomné stanovisko ku karanténe hlavného hygienika p. Mikasa.

ÚVZ SR: HLAVNÝ HYGIENIK SR SA NACHÁDZA V PREVENTÍVNEJ SAMOIZOLÁCII. Hlavný hygienik SR sa z preventívnych dôvodov nachádza v samoizolácii a v priebehu budúceho týždňa bude testovaný na ochorenie COVID-19, pretože sa stretol s osobou, u ktorej bol potvrdený pozitívny výsledok laboratórneho vyšetrovania na ochorenie COVID-19.

Nakoľko všetci mali údajne rúška, ktorí sa mali s pozitívne testovaným stretnúť, overíme si tak čiastočne funkčnosť nosenia rúšok v uzavretom kolektíve!

Celú vec budeme naďalej monitorovať a prinesieme Vám aktuálne informácie.