na snímke predseda ĽSNS Marian Kotleba, zdroj: facebook Marian K.
na snímke predseda ĽSNS Marian Kotleba, zdroj: facebook Marian K.

Kotleba odmieta nasadenie ozbrojených zložiek na kontrolu Covid opatrení.

Bratislava 28.8.2020 –  Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba sa na svojom facebookovom profile vyjadril ku včerajšiemu oznamu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a predstaviteľov Policajného zboru o tom, že plánujú zintenzívniť kontroly nosenia rúšok a ďalších protiepidemiologických opatrení v súvislosti s koronavírusom.

,,Vodu kážu, no víno pijú! Armáda na vlastných občanov! Demokrati z Matovičovho OĽaNO kritizujú nasadenie armády v Bielorusku, ale je to práve súčasná vláda na čele s Igorom Matovičom, ktorá len za polrok svojej moci už druhýkrát nasadí vojenské hliadky na kontrolu občanov SR! A to všetko pod zámienkou kontroly dodržiavania opatrení v rámci projektu Covid-19. A s týmto terorom vláda prichádza v čase, keď už zmysel týchto šikanóznych nariadení spochybňujú aj skutočné zdravotnícke autority! Takže, o čo Vám ide, pán Matovič???“ napísal Kotleba.

V závere líder opozičnej ĽSNS použil úvahu o tom, čomu by sa mohla polícia a armáda venovať. ,,A ak náhodou policajti a vojaci nemajú čo robiť, nech sa páči na východ, chrániť dôchodcov, polia a úrodu pred nájazdami lúpežníkov. Či na takéto nasadenie ozbrojencov už vláda odvahu nemá???“

Minister zdravotníctva Krajčí v stredu avizoval, že na upočúvnutie príkazu nosiť rúška bude dohliadať polícia aj armáda. „Prichádza čas na to, že požiadame silové zložky štátu, aby nám pomáhali monitorovať dodržiavanie opatrení, ktoré sú nastavené v našej krajine,” dodal Krajčí.

Pri osobách, ktoré porušujú nariadenú povinnosť nosiť rúško alebo iný vhodný prostriedok na prekrytie nosa a úst na určených miestach, aj keď nie sú nakazené, sa môže zvažovať udelenie pokuty do 1 659 eur.