na snímke predseda ĽSNS Marian Kotleba/ zdroj: facebook
na snímke predseda ĽSNS Marian Kotleba/ zdroj: facebook

Predseda ĽSNS Marian Kotleba dnes v relácii na TA3 vyzval už bývalých kolegov z klubu ĽSNS, aby pristúpili k čestnému vyhláseniu, ktoré podpísali pred voľbami do NR SR a vzdali sa svojich mandátov. 

Bratislava 27.1.2021 – V utorok poslanec EP Milan Uhrík spečatil svojim videom to, čo už tušili viacerí po jeho poslednom statuse na sociálnej sieti a vystúpil zo strany ĽSNS. V predmetnom videu oznamuje, že spolu s ním končia rovnako v strane poslanci NR SR O. Ďurica, M. Mazurek, M. Urban, M. Suja a E. Kočis, ktorý podľa Mariana Kotlebu má značnú zásluhu na tejto vzniknutej situácii. 
Na základe týchto skutočnosti bol v utorok pozvaný predseda ĽSNS Marian Kotleba do relácie Téma dňa na TA3, kde prezentoval postoj strany a dozvedeli sme sa jeho osobné pocity. Doterajšiu spoluprácu s M. Uhríkom označil za  kolegiálnu a viac ho mrzí postoj poslancov Ďuricu a Suju, ktorých považoval za kamarátov. Celú situáciu skôr vníma ako mocenské hry vo vrcholovej politike, do ktorých sa nikdy on sám nepúšťal! 
Spoluprácu s odídencami v NR SR si Kotleba momentálne vie predstaviť na odbornej úrovni. Predseda ĽSNS vidí potenciál v opätovnom naštartovaní strany a má jasnú víziu a chuť pracovať pre Slovensko ďalej. 
V relácii využil príležitosť a jasne vyzval cez obrazovky svojich už bývalých kolegov, aby sa vzdali poslaneckých mandátov, ktoré získali za stranu ĽSNS. 
Divákom a moderátorovi totiž vysvetlil, že všetci kandidáti, ktorí boli členmi ĽSNS podpísali čestné vyhlásenie, že v prípade ak odídu zo strany, vzdajú sa svojho poslaneckého mandátu.