na fotke Marian Kotleba - predseda ĽSNS / zdroj: facebook Marian Kotleba
na fotke Marian Kotleba - predseda ĽSNS / zdroj: facebook Marian Kotleba

Kotleba na Facebooku zverejnil fotku úvodnej strany návrhu záverečnej správy vyšetrovacej komisie, zriadenej k prípadu smrti generála Lučanského.

Bratislava 18.3.2021 – Kotleba na Facebooku zverejnil fotku úvodnej strany návrhu záverečnej správy vyšetrovacej komisie, zriadenej k prípadu smrti generála Lučanského. Predseda opozičnej strany ĽSNS Marian Kotleba v stredu na sociálnej sieti informoval o pripomienkach, ktoré poslal Ministerstvu spravodlivosti SR ku návrhu záverečnej správy k úmrtiu bývalého prezidenta Policajného zboru generála Milana Lučanského.

Ako sa zdá, Marian Kotleba nebude iba nejaký štatista a tak ako zaskočil členov komisie priamo na cele keď si sám skúšal či smrť generála Lučanského mohla byť vykonateľná, rovnako aj teraz postupuje v záujme zistiť pravdu!

Pripomienky, ktoré vzniesol Kotleba majú 24 bodov na piatich stranách. „Pripomienky som chcel zverejniť, avšak môj advokát Radovan Hrádek ma upozornil, že platný štatút kontrolnej komisie mi to neumožňuje.“

Kotleba na sociálnej sieti uvádza: ,,19:28 práve som na ministerstvo spravodlivosti poslal moje pripomienky ku návrhu záverečnej správy k úmrtiu generála Lučanského.Pripomienky majú 24 bodov, spísaných na 5-tich stranách formátu A4. Pripomienky som vám tu chcel zverejniť, avšak môj advokát Radovan Hrádek ma upozornil, že platný štatút kontrolnej komisie mi to neumožňuje.Veľmi ma to mrzí, ale ubezpečujem vás, že po vydaní záverečnej správy budú tieto pripomienky zverejnené, pretože som presvedčený o tom, že národ ma právo vedieť, čo sa s generálom Lučanským vo väzbe dialo.“ V ďalšej časti píše: ,,Z fotky je zrejmé, že sme už dostali návrh záverečnej správy vyšetrovacej komisie, zriadenej k prípadu smrti generála Lučanského. Ministerstvo spravodlivosti tento návrh správy spracúvalo viac ako dva týždne, pričom mali k dispozícii celý aparát ministerských úradníkov. Mne ako členovi komisie dali na zapracovanie pripomienok k tomuto 20 stranovému materiálu iba neuveriteľné 3 dni. Napriek tomu, že takto si serióznu spoluprácu naozaj nepredstavujem, spravím všetko čo bude v mojich silách, aby som veľké množstvo mojich pripomienok stihol do zajtrajšieho rána čo najpresnejšie naformulovať, zapracovať do materiálu a poslať na ministerstvo. Do komisie na vyšetrenie smrti generála Lučanského som totiž nešiel robiť štatistu a držať hubu a krok, ale zisťovať pravdu. Nech je akákoľvek.“

Ak si teda niekto v kútiku duše myslel, že Marian Kotleba bude iba členom komisie takzvane do ,,počtu“, hlboko sa mýlili a dá sa z jeho strany aj podľa týchto krokov očakávať intenzívny prístup a snaha priniesť verejnosti tak žiadané odpovede v prípade smrti generála Lučanského.