ilustračná fotka
ilustračná fotka

Prebieha na Slovensku fenomén kedy dvojakým metrom posudzujeme ľudí a systém ktorý by nás mal v prvom rade chrániť sa nám snaží dávať rôzne nálepky?

Bratislava 23.9.2020 – Dovolím si povedať, že kým špeciálny prokurátor neobžaloval pred rokmi  Mariana Kotlebu z propagácie fašizmu,  takmer nikto na Slovensku nevedel, čo vraj znamenajú  čísla  1488. Pán prokurátor to však ,,dokonale“ spropagoval a tak to už dnes pozná podstatne viac ľudí.

Takže, teraz tu máme súdny  proces,  ktorého hlavným problémom je zakázať používať číslovku, lebo je fašistická?

Osobne som zvedavý  na verdikt, nakoľko ak posadia Kotlebu do väzenia, nastane pomerne  veľká aktivita, ako sa zbaviť podozrenia pri všetkom , čo bude mať číslo 1488. Či vtedy budú orgány posudzovať skutkovú vec zrazu inak, lebo to už nebude Kotleba, alebo nejaká známa osobnosť, umelec, iný politik? Môže to byť čokoľvek, čo ma ako antifašistu urazí,  či už to bude cenovka v obchode, alebo číslo autobusu, prípadne  aj číslo domu. Mimochodom, ako je možné, že mestské úrady doteraz  nezrušili používanie týchto toxických čísel na domoch a bytoch ? Nikomu to neprekáža? Ako môže byť na Záhradníckej ulici v Bratislave niečo označené číslom 14/88 a rovnako aj na Košickej,  Gagarinovej, Mariánskej, Teslovej – to je na žalobu mesta!!! Podobnú propagáciu nájdeme aj v Nitre, Prešove, Levoči, Košiciach a ďalších mestách.   Alebo ako môže mať dom v Záhorskej Bystrici na Ulici č.1 , číslo 1488?  To už je vrchol drzosti. Kto nám občanom na Slovensku dokáže, že nejde o fašistov, ktorí dávali tieto čísla?

Rovnako v obchodoch môže byť skrytou a obzvlášť rafinovanou propagáciou fašizmu akákoľvek cenovka s číslom 1, ktoré symbolizuje  prvé písmeno abecedy a teda aj prvé písmeno  mena Adolf a my predsa vieme, kto bol Adolf… Rovnako toxická je aj číslovka 8 a určite to nie je meno Honz, ale zase   ide o druhé meno  Adolfa!  No a o 14 a bielych deťoch radšej  ani  nehovorím. To všetko bude žalovateľné! To  nie je vtip, to je reálny pohľad ak by niekto reálne odsúdil Kotlebu za odovzdanie sumy 1488,-Eur.

Zostaňme ešte pri tom rasizme. Ako môže Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra,  dodnes uvádzať vo svojom slovníku slovo Cigán? Veď to je znevažujúce a rasistické označenie  Rómov a dokonca na sociálnych sieťach to vyhodnocujú ako rasový útok a blokujú účty užívateľov! A pozrite sa aj na rasistické označenia ako sú Cigánsku pečienka, Cigánsky barón, alebo reklamy na Cigánskych diablov, prípadne Cigánsky čardáš? To rovno volajte policajtov, aby to extrémisti nestihli nejako ututlať a vyhnúť sa trestnému stíhaniu…

Nedávno sa v RTVS vyjadril pán europoslanec, že prejavom fašizmu a extrémizmu je aj to, ak poviete, že rúška nefungujú! Ja dávam do pozornosti pána doktora Bukovského, pán prokurátor, posvieťte si aj na  neho!  Ak to povedal europoslanec, tak to musí byť pravda a vyšetrovatelia nemusia nič dokazovať, veď v tomto prípade žiadna  prezumpcia neviny neplatí… Ako vidíte, tak žalôb na fašistov môže byť hneď po Kotlebovom odsúdení niekoľko desiatok tisíc a tak je to zjavne podľa prokurátora správne. Slovensko potrebuje tvrdý boj proti fašistom a extrémistom, aj keby sme na základnej škole mali  okamžite zrušiť číslice 1, 4 a 8. Veď predsa nebudeme  deti učiť fašistické symboly, no nie?!!!

Ľudia, nestrácajme hlavu!! Tento článok je o poukázaní na to, že nie je predsa možné všetko vnímať iba cez čísla. V opačnom prípade je potrebné konať tak, aby nebol niekto súdne stíhaný a druhý nie!