na snímke predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina)
na snímke predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina)

Šéf parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike diskutoval s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim.

Bratislava 28.3.2021 – Šéf parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike diskutoval s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim. Relácia sa viedla v duchu koaličnej krízy a prípadné varianty čo ak bude táto situácia vo vláde pokračovať. Koaličná kríza by sa mala údajne tento týždeň rozlúsknuť, rokovanie Národnej rady (NR) SR bude v utorok (30. 3.) pokračovať podľa dohody. Uviedol to šéf parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár. Myslí si, že prezidentka SR Zuzana Čaputová mala výhrady k premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO) vyjadriť v pléne NR SR. Nesúhlasí s tým expremiér a líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Boris Kollár ku koaličnej kríze uviedol: „Nebudem predbiehať. Viem veci, ktoré ešte nemôžem zverejniť. Ale možno budete prekvapení, že tieto veci sa pohnú už tento týždeň.“

Za Sme rodina dal ultimátum na vyriešenie do stredy (31. 3.), zopakoval, že v opačnom prípade treba ľuďom čestne povedať, že sa dohoda nepodarila. Dodal, že v utorok pokračuje rokovanie NR SR a je dohodnutý s koaličnými partnermi, že zbehne podľa dohôd. Za vládne návrhy by mala hlasovať aj SaS. Skonštatoval, že aj preto prerušil rokovanie NR SR, aby sa s partnermi jasne dohodol. Dodal, že prezidentka trochu prekračuje svoje právomoci pri výzve premiéra na demisiu. Mala to podľa neho vysloviť v parlamente, ktorému sa podľa Ústavy SR vláda zodpovedá.

„Vy máte od Pána Boha šťastie, že máte vyhlásený núdzový stav a zákaz vychádzania, lebo len teraz by ste videli, aké by boli protesty, aké by boli masy v uliciach,“ reagoval Pellegrini s tým, že premiér má obrovskú nedôveru medzi občanmi. Zastal sa prezidentky a ocenil, že konečne povedala svoj názor. Ako sa celá situácia nakoniec v NR SR vyvinie, zistíme najskôr v utorok.