ilustračná fotka
ilustračná fotka

Negatívne výsledky testu mala aj Bidenova manželka Jill, informovali agentúry DPA a AFP.

Washington 3.10.2020 – Donalda Trumpa previezli vrtuľníkom z Bieleho domu do vojenskej nemocnice pri Washingtone. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. Trump už pred prevozom dostal experimentálnu liečbu v podobe syntetických protilátok na ochorenie COVID-19, uviedol jeho lekár Sean Conley. Dané liečivo je v štádiu klinických skúšok a regulačné úrady ho dosiaľ neschválili.  „Tím expertov vyhodnocuje jeho zdravotný stav a spoločne vydáme odporúčania pre prezidenta a prvú dámu ohľadom ďalších krokov,“ dodal Conley.  „Prezident Trump je v dobrej nálade, má mierne príznaky a pracuje celý deň,“ uviedla vo vyhlásení tlačová hovorkyňa Bieleho domu Kayleigh McEnanyová. Samotný prezident vo svojom prvom komentári od oznámenia infekcie uviedol: Myslím si, že sa mi vodí veľmi dobre.“ Prvá dáma USA Melania Trumpová má mierne príznaky vrátane kašľa a bolesti hlavy.

Kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden (77) v piatok podstúpil test na prítomnosť nového druhu koronavírusu. Jeho výsledky boli negatívne, oznámil jeho lekár Kevin O’Connor. Negatívne výsledky testu mala aj Bidenova manželka Jill, informovali agentúry DPA a AFP.

Zatiaľ nie je jasné, či sa uskutočnia zvyšné dve prezidentské debaty, informovala tlačová agentúra DPA. Naplánované sú na 15. a 22. októbra. Debata kandidátov na viceprezidenta by sa mala konať 7. októbra.