Bratislava 19.8.2021 – Aplikácia ktorá má pomôcť prevádzkam kontrolovať občanov a ich QR kódy ktoré momentálne musia ukazovať doposiaľ nefunguje. Veronika Remišová ministerka informatizácie ktorá od volieb preukazuje svoju neschopnosť od vymenovania do funkcie zase raz dokázala ze nemá čo hľadať na tomto poste. Vláda pripravila ďalšie prekážky ako pre podnikateľov tak aj pre zákazníkov a to v podobe rozdeľovania zákazníkov na tých ktorý sú očkovaný a testovaný a tých ktorí nie sú.

Vláda alibisticky vymyslela opatrenie tak aby sa mala možnosť v prípade možných žalôb vyhnúť sa odškodneniu podnikateľov a tak preniesla rozhodnutie na nich. Ak podnikateľ nechce robiť rozdiel medzi ľuďmi vo svojej prevádzke môže obslúžiť každého no musí výrazne obmedziť množstvo zákazníkov ktorých obslúži a tak sa väčšina podnikateľov rozhodla predsa len kontrolovať svojich zákazníkov aby mohla aspoň čiastočne využiť kapacitu svojich prevádzok. No nie len že vláda rozdelila našu spoločnosť ešte spravila z podnikateľov aj kontrolný nástroj a teraz musia ešte pred vstupom do prevádzky požadovať od občanov preukázanie sa svojho zdravotného stavu.

Keď sme zisťovali aký je skutočný stav tohto opatrenia dozvedeli sme sa že napriek tomuto zákonu je vykonanie tohto opatrenia vďaka našej vlády nemožné. Neexistuje žiadna aplikácia ktorá by umožňovala skontrolovať preukazaný QR kód ako platný kód očkovania alebo testu a tak ak mate akýkoľvek kód vo svojom telefóne alebo vytlačený, nikto nie je schopný overiť čo znamená. Kompetentný tvrdia že aplikácia je pripravená no do dnešného dňa nie je dostupná a vzájomne sa vyhovárajú na rôzne dôvody. Je veľmi zaujímavé že takmer každý programátor na Slovensku je schopný spraviť takúto aplikáciu do niekoľkých dní ale štátna organizácia s tisícmi zamestnancov toho schopná nie je. Je najvyšší čas aby sa kompetentný zamysleli nad tým prečo tomu tak je.