mapa údajných prepojení/ zdroj: Transparency International Slovensko
mapa údajných prepojení/ zdroj: Transparency International Slovensko

Transparency International Slovensko prinieslo rozsiahlu mapu pre zobrazenie sudcov a zamestnancov s príbuzenstvami na súdoch!

Bratislava 12.9.2020 – Na Slovensku posledné mesiace počúvame od politikov o mafiánskom štáte, prepojení oligarchov na súdy, políciu a prokuratúru. Slovenskú verejnosť pobúrili mnohé kauzy, ktoré nelichotivo zarezonovali a poukázali na poburujúce prepojenia sudcov na rôzne kontroverzné osoby. Tieto prepojenia boli v priamej rodinnej väzbe a mali údajne ovplyvňovať jednotlivé súdne rozhodnutia. Povolanie sudcu, advokáta, alebo prokurátora je odborne a zároveň morálne náročné. Predchádza tomu množstvo rokov štúdia, následnej praxe na príslušných pracoviskách, skúšky a až potom sa možno dostanete na vytúžené pracovisko. Po rozhovoroch s mnohými absolventami právnickej fakulty je získanie miesta na súde alebo prokuratúre dosť náročné a rovná sa skôr nule. Miesta sú dlhodobo obsadené a pokiaľ sa aj otvoria takzvané výberové konania, sito na tieto miesta je veľmi úzke. Čo je však pri týchto kritériách zaujímavé? Aj napriek veľkému záujmu o pracovné miesta na súdoch, na miesta sudcov, či zamestnancov jednotlivých súdov sa dostávajú rodinní príslušníci samotných zamestnancov týchto súdov. Je to náhoda, ich vrodená inteligencia, alebo možno niečo viac???

Transparency International Slovensko prinieslo rozsiahlu mapu pre zobrazenie sudcov a zamestnancov s príbuzenstvami na súdoch! Po kliknutí na mape si môžete pozrieť rodinné prepojenia zamestnancov na jednotlivých súdoch a posúdiť sami. Nakoľko dohľadatelnosť nemusí byť úplná, môže ísť aj o väčší počet vzájomnej prepojenosti.

zdroj: Transparency International Slovensko