ilustračná fotka
ilustračná fotka

Predstaviteľ Európskej agentúry pre lieky (EMA) Marco Cavaleri v rozhovore pre taliansky denník Il Messaggero, zverejnenom v utorok, uviedol, že súvislosť medzi vakcínou proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca a krvnými zrazeninami existuje. 

Rím 6. 4.2021 – Neprejde deň čo by média vo svete nepriniesli nejakú informáciu o vedľajších účinkoch vakcíny proti Covidu-19. V Európe sa nateraz najviac komplikuje očkovanie vakcínou AstraZeneca. Predstaviteľ Európskej agentúry pre lieky (EMA) Marco Cavaleri v poslednom rozhovore pre taliansky denník Il Messaggero, zverejnenom v utorok, uviedol, že súvislosť medzi vakcínou proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca a krvnými zrazeninami existuje. Táto informácia je o to viac zarážajúca, že na Slovensku sa vakcínou od AstraZeneci očkuje v plnom prúde.

„Podľa môjho názoru už teraz môžeme povedať, že je zrejmé, že súvislosť s vakcínou existuje,“ povedal Cavaleri, šéf vakcinačnej stratégie EMA. Podľa neho však nie je jasné, čo takúto reakciu spôsobuje. Tieto informácie podľa neho potvrdí EMA v najbližších hodinách.

„Snažíme sa získať presný obraz o tom, čo sa deje, a podrobne tento syndróm spôsobovaný vakcínou definovať,“ uviedol Cavaleri. „Medzi očkovanými je viac prípadov mozgovej trombózy… medzi mladými ľuďmi, ako by sme čakali,“ dodal.