ilustračná fotka / zdroj: facebook
ilustračná fotka / zdroj: facebook

Podľa Penty, zásah polície v priestoroch finančnej skupiny Penta a obvinenie jej spolumajiteľa Jaroslava H. sú neprimerané a neopodstatnené.

Bratislava 01.12.2020 – Hovorca finančnej skupiny Martin Danko uviedol, že Jaroslav H. sa v utorok zúčastnil na plánovanom výsluchu. Mal sa týkať starého podozrenia z trestnej činnosti z údajného nelegálneho obchodovania s nahrávkami z kauzy Gorila. Šéfovi Penty bolo po výsluchu vznesené obvinenie. „V tejto záležitosti, ako aj počas viac ako ôsmich rokov trvajúceho vyšetrovania kauzy Gorila poskytoval Jaroslav H. vždy plnú súčinnosť,“ tvrdí Danko.

Jaroslav H. tiež odmieta akékoľvek nelegálne konanie v súvislosti s aktivitami bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby Ľubomíra A. „Podnikne všetky právne kroky na svoju ochranu,“ povedal Danko.

Šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Informovali o tom portál Aktuality a Denník N.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahujú ozbrojení policajti. Tí sú aktuálne na mieste aj s Jaroslavom H. Polícia zásah nekomentuje, odkázala na Úrad špeciálnej prokuratúry.