ilustračná fotka / zdroj: Ministerstvo vnútra
ilustračná fotka / zdroj: Ministerstvo vnútra

Suchoba je obvinený spolu s Františkom Imreczem, Jozefom Brhelom a ďalšími v kauze Mýtnik.

Bratislava 17.2.2021 – Špecializovaný trestný súd vydal na podnikateľa v IT zatykač 9. februára. Suchoba sa po zadržaní Imreczeho nehlásil svojmu obhajcovi, tak po ňom polícia začala pátrať. Bývalý šéf daniarov Imrecze a Jozef Brhel sú vo väzbe, na Suchobu vydali medzinárodný zatykač.  O zadržaní obvineného informoval Denník N. 

Podnikateľ je obvinený z obzvlásť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Informácie o zadržaní potvrdilo už aj ministerstvo spravodlivosti. Rezort teraz musí oficiálne požiadať Spojené arabské emiráty o vydanie obvineného na Slovensko.

„Na Špecializovaný trestný súd preto odosielame informáciu so žiadosťou o preložené podklady nevyhnutné k vypracovaniu a zaslaniu žiadosti o vydanie. Keďže medzi Slovenskou republikou a Spojenými arabskými emirátmi (SAE) neexistuje bilaterálna zmluva a SAE nepristúpili k nijakému medzinárodnému Dohovoru, ktorý by explicitne upravoval vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody, extradičná žiadosť bude zaslaná diplomatickou cestou na základe reciprocity (vzájomnosti),“ napísal hovorca rezortu Peter Bubla.

Dodal, že žiadosť s podkladmi v súlade s kritériami právneho poriadku SAE musia byť zaslané do tridsiatich dní.

Či sa podarí dopraviť podnikateľa na Slovensko je nateraz neisté a celý prípad budeme sledovať!