ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.
ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.

Premiér na sociálnej sieti informuje o priebehu testovania.

Bratislava 24.10.2020 – Premiér Matovič na sociálnej sieti informuje občanov o priebehu testovania na Orave a v Bardejove. K včerajšiemu dňu bolo v 4 okresoch urobených 61 905 testov. Z toho bolo identifikovaných 2 225 infekčných ľudí na Covid-19! To je 3,59% z testovaných. Podľa premiéra ako píše je to ,,super výkon!“ Čo je však podstatnejšie, priznáva nepresnosť týchto testov a zároveň vyzýva občanov, ktorí boli testovaní a vyšli z testovacej miestnosti ako negatívni, aby boli mimoriadne opatrní!

Premiér Matovič na sociálnej sieti píše:

,,DEŇ 1. – ÚŽASNÝ VÝKON! Dnes bolo v 4 okresoch urobených 61 905 testov. Z toho bolo identifikovaných 2 225 infekčných ľudí na Covid-19! To je 3,59% z testovaných. POZOR!!! Keďže antigénové testy zachytávajú len tých ľudí s Covid-19, ktorí sú infekční … cca 4 450 ľudí dnes z testovania odchádzalo s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak. Sú pozitívni na Covid-19, ale nie sú infekční. To môže znamenať – buď ste už infekční boli a už pre svoje okolie riziko nepredstavujete, alebo vás infekčná fáza ešte len čaká v najbližších dňoch. Preto, PROSÍM, ZOSTAŇTE AJ S NEGATÍVNYM TESTOM NAĎALEJ MIMORIADNE OPATRNÍ lebo neviete, či nie ste niekto z tých, kto bude v najbližších dňoch infekciu nenápadne šíriť … alebo ním nebude niekto s kým sa v najbližších dňoch stretnete. DÍK MOC a dobrú noc #ÚprimneOdvážnePreĽudí“

Po podobnom statuse premiéra sa dá očakávať, že aj tí ktorí zrejme chceli ísť sa dať otestovať a mali značné pochybnosti, zrejme sa rozhodnú, že neprídu. V tomto prípade sa vsúva rovnako otázka, že aký význam má potom celkovo toto testovanie ak je tu jasné riziko, že nákazu môžu teraz šíriť na verejnosti aj tí, čo momentálne majú ,,falošný“ pocit, že sú zdraví a zároveň značné % zdravých občanov zostane v karanténe, nakoľko ich test nesprávne identifikoval ako pozitívnych? Za náš web Vás všetkých aj napriek tomu vyzývame k opatrnosti, k zodpovednosti a dodržiavaniu hygienických nariadení. Zdravý rozum, obozretnosť, zodpovednosť je zrejme najdôležitejšia vec v boji proti Covidu.

Celý status premiéra si môžete pozrieť na danom linku dole.