na fotke ministri za stranu SaS
na fotke ministri za stranu SaS

Ministri za SaS tak naplnili svoj avizovaný postup.

Bratislava 24.3.2021 – Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) podávajú demisiu.

Minister Branislav Gröhling (SaS) o svojom skončení vo funkcii informoval kolegov v stredu počas rokovania vlády. Verí, že sa podarí vytvoriť priestor na rekonštrukciu vlády a upokojenie situácie. Dodal, že školstvo preňho bolo aj ostáva prioritou.Vo štvrtok (25. 3.) odovzdá demisiu o 14.00 h prezidentke Zuzane Čaputovej. Na rokovaní vlády sa rozlúčil s kolegami, učiteľmi aj zamestnancami škôl. „Myslím si, že teraz je načase, aby sa vytvoril priestor, aby sa zastabilizovala situácia tak ako vo vláde, tak aj v Národnej rade (NR) SR. Preto mi dovoľte oznámiť, že podávam demisiu na funkciu ministra školstva,“ uviedol s tým, že ide o jeho osobné rozhodnutie.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) premiéra Igora Matoviča (OĽANO) o tom informoval písomne, keďže je pracovne v Bruseli. TASR o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Bolo mi potešením s vami spolupracovať, spoznať vás ako kolegyne a kolegov. Politika prináša aj takéto situácie ako dnes, keď spolu s ďalšími kolegami odchádzame z vlády. Prosím vás, aby ste pri akomkoľvek vnútropolitickom vývoji urobili maximum pre dodržanie programového vyhlásenia vlády v oblasti zahraničnej a európskej politiky,“ napísal Korčok členom vlády.

SaS už skôr avizovala, že dáva premiérovi Matovičovi do stredy ultimátum na to, aby odišiel z funkcie. Ako avizoval predseda SaS R. Sulík, dá sa teraz očakávať, že strana SaS opustí koalíciu.