na snímke minister financií Eduard Heger/ zdroj : facebook
na snímke minister financií Eduard Heger/ zdroj : facebook

Heger poďakoval za dôveru občanom aj prezidentke.

Bratislava 01.04.2021 – Nová vláda je na svete. Aj tak sa dá charakterizovať niekoľkotýždňové neisté obdobie a výsledok v podobe novej vlády. Aj keď o novej vláde môžeme hovoriť iba ako o výraze. Nový predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) verí, že jeho vládny kabinet bude stabilný, súdržný a panovať v ňom bude vzájomná dôvera. Vyhlásil to po tom, čo prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok vymenovala jeho vládu.

Vláda má podľa nového premiéra odhodlanie a túžbu spraviť zo Slovenska krajinu, kde budú všetci radi žiť. Táto cesta začala takto pred rokom a my sme sa odvtedy veľa naučili a aj sme sa veľa poučili z chýb, deklaroval Heger s tým, že očista a obnova krajiny pokračuje.

„Toto je náš cieľ. Dostali sme od občanov SR silný mandát. Máme k tomu aj silný plán, a to nielen programové vyhlásenie vlády, ale aj plán obnovy, ktorý je cestovnou mapou k tomu, aby sme zo Slovenska takúto krajinu spravili,“ skonštatoval.

Novovymenovaným ministerkám a ministrom deklaroval, že sú pre neho i pre vládu rovnako dôležití. „Verím, že našim tmelom bude naďalej zodpovednosť voči občanom SR a ich dôvera, ktorú do nás pred rokom vložili,“ vyhlásil s tým, že ľudia očakávajú od kabinetu skutky a výsledky.

Heger okrem občanov poďakoval za dôveru aj prezidentke. Vďaku vyjadril aj bývalému premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO).