ilustračná fotka
ilustračná fotka

V minulosti bol konfrontovaný R. Fico s mnohými podnikateľmi a rovnako s p. Haščákom a bol z toho celospoločenský problém, bude to rovnako aj v prípade Borisa Kollára?

Bratislava 19.9. 2020 – Posledné roky a mesiace sa v našej spoločnosti vyskytuje jeden fenomém. Ide o dvojaké posudzovanie politikov v slovenských médiách. Jedni môžu všetko, druhí nie. My v našej redakcii sa budeme snažiť prinášať vždy rovnaký pohľad na každého. Zoberme si iba príklad našich politikov ako R. Fico a I. Matovič. R. Fico sa mal údajne v minulosti stretnúť v konšpiračnom byte s finančníkom Haščákom, bol z toho priam celospoločenský problém. Na druhej strane sa I. Matovič stretol s Mariánom Kočnerom a problém z toho nebol, lebo predsa sa zhovárali iba o nejakých Kočnerových informáciách, ktoré mu dal. Dnes je Igor Matovič premiér a Kočner sedí v base a ostatní, ktorí si s Mariánom Kočnerom čo i len písali, skončili buď mimo funkcie, alebo bez práce… Rovnako Richard Sulík sa stretával s menovaným Kočnerom na raňajkách, kde sa mu spovedal ako volia generálneho prokurátora. Rovnako ani tu nemôžete očakávať nejaké politické vyvodenie zodpovednosti. Stačilo sa Sulíkovi ospravedlniť. A môžeme takto pokračovať… Boris Kollár a jeho sexuálna komunikácia s neplnoletou dievčinou, údajná sexuálna komunikácia s prerobeným mužom na ženu, či stretávanie sa s reálnymi mafiánmi v minulosti. Rovnako stačilo sa ospravedlniť alebo iba poprieť informácie. Nejde o dvojaký meter posudzovania toho, čo je u jedného politika prípustné a u druhého už nie?

Posledný prípad, ktorý je verejne známy je, že v prípade Kočnera priamo na súdnom pojednávaní bolo vyslovené zo strany Aleny Z. obvinenie, že objednávateľom vraždy novinára je údajne finančník Haščák. Táto informácia však zostala otvorená a my ani nemáme kompetencie a dôvod skúmať pravdivosť, nepravdivosť tohto tvrdenia. Je však zarážajúce, že Boris Kollár a finančník Haščák sa pokojne stretnú v zariadení vo vlastníctve straníckeho kolegu Borguľu, ktorý údajne podľa vyjadrenia Kollára mal celé stretnutie dohodnúť a máme znova uveriť, že išlo iba o nejaké nevinné stretnutie troch pánov? Tu však už ide o stretnutie finančníka a predsedu NR SR, nie bežného občana SR! Informáciu o stretnutí Kollára, Borguľu a Haščáka priniesli viaceré médiá. Ako uvádza portál Topky.sk, Boris Kollár tvrdí, že stretnutie s Haščákom sprostredkoval Martin Borguľa a dôvodom sú články, v ktorých sa niekto snaží zdiskreditovať stranu Sme rodina.

V uplynulých dňoch napríklad unikla kauza komunikácie Kollára s transexuálom. „V utorok malo vyjsť pokračovanie. Chcel som len vedieť od pána Haščáka, či sú to útoky Penty alebo niekoho iného. Podľa jeho reakcií už viem, že za tým nie je Penta, ale mafia, ktorá sa bojí, že skončí v base,“ povedal topkám Kollár. „Robíme to dobre, aj teraz zatkli toho Makóa, aj my, aj pani Kolíková, aj celá koalícia ide po týchto vagabundoch a niekomu to prekáža,“ dodal. Údajne sa v Borguľovom hoteli stretli len preto, že toto stretnutie dohadoval. „Pána Haščáka nepoznám, dohadoval to pán Borguľa. Mohli sme sa stretnúť aj v Pente, v mojej kancelárii či v tu v reštaurácií. Ale mal som program a takto to vyšlo,“ reagoval Kollár s tým, že bol hladný.

Haščák stretnutie opísal inak. V reakcii pre Denník N uviedol, že schôdzka sa týkala jeho pripravovanej knihy, mala mať menej formálny charakter. „Každý človek prechádza v istej etape života určitým vývojom. Okrem toho, že ma baví to, čo robím, podnikám, dospel som do štádia, že chcem napísať knihu,“ vysvetlil. Dielo by malo byť o podnikaní na Slovensku a o tom, čo si myslí o politike. 

Celá táto prezentácia ich stretnutia je prinajmenšom smiešna, v rozpore toho čo obaja tvrdia a iba to naznačuje, že stretnutie mohlo mať úplne iný a dôležitejší charakter a verejnosť sa jej obsah určite nikdy nedozvie.

zdroj: youtube