na snímke predseda PD, JUDr. Marek Géci
na snímke predseda PD, JUDr. Marek Géci

Nové nariadenia, chaos ľudí, tlak médií, kde Covid skončí?

Bratislava 12.10.2020 – Na Slovensku nastal vážny fenomém, takzvaný Covid- fenomén. V podstate všetko čo dnes nefunguje, alebo nemôže fungovať má jedinú príčinu a to,,COVID“. Je tomu skutočne tak a ako to vnímajú aj ľudia z jednotlivých profesií? Svoj postreh pre našu redakciu prináša právnik, Marek Géci, ktorý je lídrom politickej strany Priama Demokracia a ľudia ho môžu poznať z mnohých článkov na portály Hlavné správy. ,,Situácia na Slovensku nie je ľahká. Dá sa povedať, že ak sme si mysleli ako nám bolo počas prvej vlny zle, tak bude zrejme ešte horšie a pocítia to hlavne rodiny a podnikatelia… Neustále tvrdím, že zásah do práv občanov aj z dôvodu Covidu, nie je úplne v poriadku. Pod záštitou pandémie si zatvárame reštaurácie, kultúru, šport. Ľuďom sa bráni v zhromažďovaní a obmedzuje sa dokonca počet ľudí, koľko ich môže vôbec na jednom mieste stáť. Už len také základné právo ako právo sa slobodne vyjadrovať na riadne ohlásených štrajkoch, protestoch je silný zásah do práv občana ak sú obmedzené! Zrejme každý zodpovedný človek si uvedomuje svoju zodpovednosť voči sebe a okoliu. Nemyslím si, že rúško niekoho ,,zabije“ ak by nám, alebo okoliu mohlo čiastočne pomôcť( nie som lekár), ale nariadenia kedy by rúška mali mať naše deti hodiny nasadené počas vyučovania považujem za absolútne šialenstvo. Spýtajte sa lekárov, ktorí operujú roky na sálach a oni Vám povedia ako je ,,príjemné“ toto rúško nosiť a naša vláda to očakáva dlhodobo od detí v školách! V ďalšej časti sa Géci zameriava na dvojtvárnosť politikov a ich opatrení.

,,Ak si bežný človek pozrie správanie našich vrcholových politikov, musí byť absolútne zmätený. Na jednej strane vyzývajú na zodpovednosť, moralizujú, poukazujú na prešľapy svojich kolegov, a na druhej strane ich druhý deň vidíte ako sa na konferencii Globsec ,,pretŕčajú“ na fotkách bez rúšok, odstup 2 metre in nič nehovorí. Minister Korčok bol toho jasný príklad, alebo politici ako pán Klus, pani Biháriová z PS, či premiér Matovič na tlačovke s líderkou bieloruskej opozície. Moc dobrý príklad nedala ani prezidentka Čaputová, ktorá sa zúčastnila konferencie Globsec, ale na druhej strane si natočila video kde vyzýva ľudí nosiť rúško, atď… ! Snáď najviac poburujúce je to, že mladé rodiny si doteraz svadobnú hostinu mohli vystrojiť iba s platným Covid PCR testom, nie starším ako 12 hodín a to všetci svadobčania! Konferencia Globsec??? Tam si účastníci mohli uskutočniť test na Covid aj formou takzv. rýchlo-testov na mieste konania konferencie!!! Toto všetko sú iba zlomky toho čo preniká na verejnosť a ako sa dvojtvárne pozerá na bežných ľudí a čo musia plniť oni a tí ostatní…! Divíme sa potom , že ľudia a politici majú odpor k nariadeniam a príkazom???

Nie je k dispozícii žiadny popis.
Odstup 2 metre nedodržaný, rovnako nemajú rúško. zdroj: facebook
Nie je k dispozícii žiadny popis.
Pán Klus a kolegovia okolo neho na konferencii Globsec bez rúška a odstupov… zdroj: facebook
Nie je k dispozícii žiadny popis.
Rovnako opoziční politici nezaostávajú…, predsedníčka PS bez rúška a odstupu s bieloruskou líderkou opozície

Už na týchto fotkách sme si dovolili podporiť tvrdenie mladého politika, ktorý popisuje pohľad na súčasný stav a politikov, ktorí sa radi pasujú do polohy zodpovedných, ale nie je tomu celkom tak. V závere Géci poukázal na situáciu a čo môžeme očakávať v posledných týždňoch. ,, Ľudia sú už naozaj v koncoch a znechutení! Ak si to vláda nezačne skutočne všímať, sme iba krôčik od hrôzy… Zapnete TV ( ide Covid), otvoríte si web( píše sa o Covide), kúpite si noviny( píšu o Covide), prichádzajú nejaké zásadné nariadenia vlády, znova je to Covid! To, že Covid tu je a bude je 100% isté a treba sa s ním naučiť žiť. Nepomôže nám tento stav vyriešiť ani to, že zavrieme ekonomiku, ani to, že sa obalíme do bubliny! Pomôže nám iba vlastná zodpovednosť, zdravá myseľ, imunita a pocit bezpečia. Možno potrebujeme čiastočne padnúť, aby sme znova vstali, ale dusením detí v školách s rúškami to nedosiahneme. Pokiaľ jedna skupina detí sa bude učiť iba doma, ako stredoškoláci, ostatných necháme chodiť do škôl, rodičov necháme kolektívne pracovať vo fabrikách a večer sa všetci stretnú doma, voči tomu je predsa absolútne neúčinné akékoľvek nariadenie, zákaz, príkaz! Jedine zodpovednosť ľudí porazí Covid a tá sa nedá vynútiť žiadnym príkazom, ani nariadením politka!“ Dodal v samom závere Géci, predseda strany Priama Demokracia.