Na snímke Tomáš Taraba, Marek Géci, zdroj: facebook strana ŽIvot-NS
Na snímke Tomáš Taraba, Marek Géci, zdroj: facebook strana ŽIvot-NS

Podnikateľ Jakubec, ktorý vlastní spoločnosť I.D.C. Holding rozpútal svojim výrokom na adresu nezaočkovaných doslovné peklo.

Bratislava 19.8.2021- Denník N minulý týždeň zverejnil rozhovor s podnikateľom Pavlom Jakubcom, ktorý sa stal jediným vlastníkom potravinárskej spoločnosti I.D.C. Holding vyrábajúcej najmä sladkosti vrátane známych keksov Horaliek. To čo však tento rozhovor spôsobí určite nečakal ani samotný Jakubec.

Podnikateľ sa vyjadril, že podľa jeho názoru by mali byť pravidlá nastavené tak, že zaočkovaní by mali mať absolútnu slobodu, na rozdiel od ľudí, ktorí sa nezúčastnili dobrovoľného očkovania proti covidu-19.

„Kto je zaočkovaný, nech si slobodne ide, kam chce, no kto nie je, nech sedí doma. Lebo, ak to takto ošetrené nebude, tak nastane opak – zvýhodňovaní budú nezaočkovaní ľudia.“ Z jeho vyjadrenia vyplýva, že nezaočkovaní ľudia nemusia urobiť nič pre svoju slobodu.

Ako prvý na sociálnych sieťach zareagoval právnik a podpredseda Život-NS , JUDr.Marek Géci, ktorý je známi tým, že presadzuje dobrovoľnosť v očkovaní a háji práva ľudí, ktorí vďaka obmedzeniam boli poškodení. Na sociálnej sieti napísal:

,,Takže priatelia, za mňa už viem, že HORÁLKY a a podobné produkty si od firmy tohto pána nekúpim a to ma mrzí! Podľa neho by sme mali sedieť doma a to preto, že sme nezaočkovaní a zjavne pre neho nezodpovední, a z jeho vyjadrenia znie, že slobodu by mali mať zrejme len zaočkovaní…!!Diskriminácia frčí zjavne aj u veľko-podnikateľov!.,,Takže vážený pán a čo ak by teraz Vaši nezaočkovaní zákazníci sa rozhodli, že si už od Vás na Slovensku a na EURÓPSKOM trhu nekúpia nič a budú bojkotovať Vaše produkty“???!Sláva a opojenie zjavne zatemňuje myslenie.!“

Rovnako svoj jasný názor a bojkot produktov spoločnosti Sedita prezentoval predseda Život-NS, Tomáš Taraba. Na sociálnej sieti píše:

,,Ako zástanca slobody ľudí bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo neočkovaní, sa pripájam k bojkotu kupovania produktov tejto firmy, ktorej najznámejší produkt sú Horalky. Oligarchovia majú nutkanie všade vo svete siahať ľuďom na slobodu, či už prejavu alebo voľby produktov.

Ak majiteľ firmy odkázal všetkým neočkovaným, že majú sedieť doma, je to jeho právo, rešpektujem jeho slobodu to povedať a môj nesúhlas slobodne vyjadrím, že nikdy viac už od nich nič nekúpim. Každý patriot chráni slobodu a bojkotuje tých čo na ňu siahajú.“

Reakcie ľudí na sociálnych sieťach boli tvrdé a podnikateľovi Jakubcovi odkazovali svoj nesúhlas s diskrimináciou Slovákov a rovnako prejavili bojkot populárnych keksíkov.

Liberáli to nevydržali! Ako sa na liberálnych politikov patrí, okamžite sa na sieťach začali objavovať zúfalé pokusy koaličných politikov ako Pročko, Cigániková, Žiak, ktorí si na fotkách práve idú pochutiť na Horalke a ich komentáre skôr ešte Slovákov vyprovokovali k väčšej nevôli. Liberálni politici zjavne nepochopili čo v skutočnosti Slovákov nahnevalo a , že v demokracii je snaha niekoho diskriminovať neprípustná! Ukazuje sa, že niekedy je mlčať zlato a podnikateľ Jakubec možno stojí pred ťažkým obdobím a jeho výrok by ho mohol stáť značné finančné straty. Podnikateľ verejne oľutovať svoje vyhlásenie a Slovákom sa ospravedlnil, či to však je úprimné, alebo ide skôr o zachraňovanie si svojej reputácie a podnikateľského impéria, ukáže až čas!