na snímke nezaradený poslanec NR SR - Erik Tomáš
na snímke nezaradený poslanec NR SR - Erik Tomáš

Kauza štátnych zákaziek pre advokátsku kanceláriu Michala Miškoviča sa týka aj premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) tvrdí opozičný poslanec Erik Tomáš.  Minister financií Heger kontruje a poukázal na pracovnú minulosť nezaradeného poslanca NR SR Matúša Šutaja-Eštoka.

Bratislava 26.8.2020 – Podľa Erika Tomáša sa súťaží na právne služby štátnych inštitúcií zúčastňovali štyri rovnaké právnické kancelárie a jedna z nich, Prosman & Pavlovič, Matoviča zastupovala v súdnych sporoch.

Nezaradení poslanci okolo bývalého premiéra Petra Pellegriniho,  podľa Tomáša zvažujú podanie podnetu na Úrad pre verejné obstarávanie, Najvyšší kontrolný úrad, ale aj na políciu.

„V troch štátnych inštitúciách súťažili len štyri firmy. Štyri rovnaké firmy sa vystriedali v údajnej súťaži,“ upozornil Tomáš. „Jednou z týchto advokátskych kancelárií, ktorá sa podieľala na týchto do očí bijúcich fingovaných súťažiach, bola dvorná kancelária pána Matoviča, ktorá ho zastupuje v osobných sporoch,“ dodal poslanec.

Matúš Šutaj Eštok pripomenul, že Michal Miškovič je v súčasnosti stíhaný za údajné falšovanie podpisov, no zároveň je poradcom ministra financií Eduarda Hegera(OĽaNO) a členom legislatívnej rady vlády.

Dnes však rovnako zareagoval počas tlačovej konferencii aj minister financií Heger, ktorý podotkol, že je priam smiešne ak o výške právnych služieb 30 Eur za hodinu, polemizuje a kritizuje to človek ako pán nezaradený poslanec Matúš Šutaj-Eštok, ktorý mal údajne pracovať ako projektový manažér na výstavbe futbalového štadióna v Bratislave, ktorý vlastní spoločnosť p. Kmotríka.

Miškovičova kancelária mala získať v poslednom období zákazky od štátnych inštitúcií pod gesciou Ministerstva financií (MF) SR, Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vo výške viac ako 800.000 eur.

Tento fakt  prinajmenšom stojí za pozornosť a určite by nejedna advokátska kancelária prijala podobné pracovné príležitosti.