Postrelený policajt a samovražda.

Chorvátsko 12.10.2020 – Dnes v ranných hodinách bol na Námestí Sv. Marka postrelený 31 ročný policajt štyrmi ranami z kališníkova. Podľa dostupných informácií je za útokom 22 ročný rodák z Chorvátskeho mesta Kutina, ktorého telo krátko po streľbe objavila polícia bez známok života a pravdepodobne si sám siahol po tomto skutku na život.

Za útokom je podľa informácií Chorvátskej polície 22 ročný Danijel Bezuk, ktorý za sebou nechal odkaz na sociálnej sieti :

“Došlo k mnohým podvodom a bezohľadnému pošliapaniu ľudských hodnôt bez zodpovednosti.“

Ľudia ktorí poznajú Danijela ho opisujú ako vždy usmiateho a nekonfliktného mladého muža z dobrej rodiny a preto nerozumejú ako sa toto mohlo stať. Svet je pod hrozbou Covidu zahnaný do kúta a nie každý dokáže zvládnuť stratu zamestnania, sociálnych kontaktov a slobody. Dúfajme, že tento prípad sa už nikdy nezopakuje, kedy človek cíti takú bezmocnosť, že svoju frustráciu voči vláde a jej opatreniam pretaví do takéhoto násilia voči nevinným len preto, že sú výkonnou mocou takejto vlády. Treba si uvedomiť, že Slovensko nie je výnimkou a ľudia rovnako prežívajú depresie a sklamania a mali by sme byť maximálne obozretní, hlavne naši vládni činitelia by mali začať načúvať k jednoduchým ľuďom.