na snímke Dušan Pašek ml./ zdroj: facebook Dušan P.
na snímke Dušan Pašek ml./ zdroj: facebook Dušan P.

Dušan Pašek ml. takto reagoval na obmedzenia pri usporadúvaní hokejových zápasov počas druhej vlny Covid – 19.

Bratislava 14.9.2020. Dušan Pašek ml. je úspešný mladý človek, ktorý donedávna podával pozoruhodné výkony na ľade a aj napriek tomu, že momentálne aktívne nehráva, na ,,ľade“ pokračuje ďalej aj keď už nie v korčuliach, ale ako vrcholový funkcionár hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals. Viceprezident a generálny riaditeľ Dušan Pašek ml. je známy svojim ctižiadostivým prístupom k obchodným veciam a športu. Je to človek so športovou dušou a nezabúda pri všetkých pracovných starostiach rovnako na jeho rodinu. Neodmysliteľnou láskou Dušana Pašeka je rozhodne jeho stará mama.

na snímke Dušan Pašek ml. so svojou starou mamou / zdroj: facebook Dušan Pašek

Majiteľovi klubu a vedeniu iClinic Bratislava Capitals sa podaril husársky kúsok, nakoľko tento pomerne mladý klub sa zaradí do účinkovania v rakúskej nadnárodnej súťaž ICE Hockey League, ktorá začína o 11dní. Ide o silnú ligu s mnohými bývalými hráčmi NHL a klubmi, ktoré disponujú rozpočtom aj 3x väčším ako bude mať na túto sezónu iClinic Bratislava Capitals. Aj napriek tomu sa vedeniu podarila neskutočná vec a s kvalitným kádrom a stabilným rozpočtom idú hájiť farby Slovenska v zahraničnej lige!

Na nešťastie celého športu a rovnako hokejových klubov, dochádza na Slovensku k fatálnym opatreniam súčasnej vlády, ktorá zjavne nereaguje na vážny stav, ktorý slovenský šport zažíva. Po úspešnom štarte hokejistov iClinic Bratislava Capitals v prípravnom dvojzápase v Rakúsku, proti Vienna Capitals a Graz 99ers, na Slovensku odohrajú svoj posledný prípravný zápas v Skalici. Stredajší duel s HC’05 Banská Bystrica presunuli z hlavného mesta pre obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu.

Od pondelka sú v Bratislavskom samosprávnom kraji v platnosti nové nariadenia a sú zakázané hromadné podujatia v interiéroch s viac ako 50 osobami, v Trnavskom kraji sa na nich smie zúčastniť 500 ľudí.

„Rozhodnutie RÚVZ znemožňuje usporiadať hokejový zápas v Bratislave, preto sme sa rozhodli, že náš posledný prípravný zápas s Banskou Bystricou odohráme v Skalici, kde nám to zatiaľ situácia umožňuje a zároveň by som chcel vysloviť veľkú vďaku Skaličanom, že nám promptne pomohli a vyšli v ústrety,“ uviedol v tlačovej správe viceprezident a generálny riaditeľ Dušan Pašek ml.

Dušan Pašek informoval, že Rakúska nadnárodná súťaž ICE Hockey League, v ktorej budú Capitals štartovať, sa začína už o 11 dní.

V prípade, že sa dovtedy situácia nezmení, budeme musieť pristúpiť k alternatívnym riešeniam. Jedným z nich je aj štadión v Skalici, ale máme pripravené aj ďalšie varianty. Budeme bojovať až do konca,“ upozornil Pašek.

V Bratislavskom kraji platia od pondelka nové prísnejšie nariadenia. Nemôžu sa usporadúvať hromadné podujatia v interiéroch s viac ako 50 osobami. Pašek na to reagoval jasne! „Takéto opatrenie de facto znemožňuje usporiadať akýkoľvek hokejový zápas a pre nás to znamená obrovské finančné, logistické aj reputačné problémy. Pevne verím, že vláda Slovenskej republiky tieto likvidačné opatrenia ešte prehodnotí,“ uzavrel Pašek.

Hokejovému klubu iClinic Bratislava Capitals prajeme množstvo vyhratých zápasov, úspešné reprezentovanie Slovenska v zahraničnej lige a rovnako si poprajme zdravý rozum pri prehodnotení jednotlivých nariadení, ktoré by mali športu pomáhať, nie ho viac likvidovať.